Aké bonusy vám poisťovne ponúkajú na PZP

Poisťovne k povinnému zmluvnému poisteniu v rámci konkurenčného boja ponúkajú novým klientom rôzne bonusy či zľavy z ceny poistného.


Ak ste nový klient, poisťovne vám dokážu ponúknuť aj dvojciferné percentuálne zľavy z ceny povinného zmluvného poistenia (PZP). Ocenia najmä zakúpenie viacerých produktov či platby poistného vopred. Cenové zvýhodnenie dostanete,ak v aute vozíte dieťa, či v prípade, keď jazdíte bez škody a máte „zelené“ auto.

Vstupné bonusy


V rámci konkurenčného boja poisťovne ponúkajú zľavy najmä novým klientom vo forme vstupného bonusu. Keď už klienta chytia, v ďalšom roku už bonusy nie sú také veľké. Bonusy sú v podstate zľavy na cene poistného, ktoré klient dostane na začiatku zmluvného vzťahu s poisťovňou. Tie sa časom môžu meniť.
 

PZPVstupný bonus vám zvyčajne poisťovne ponúknu za bezškodový priebeh poistenia v minulosti. Platí, že čím dlhšia je neprerušovaná doba bez nehody, tým budú poisťovne povoľnejšie zľaviť vám z ceny.

V minulosti, kvôli konkurencii, nie všetky poisťovne skúmali vašu šoférsku minulosť a zvyčajne si od nového klienta nepýtali zápočtový list, teda akési osvedčenie o jeho šoférskej minulosti. V tomto roku už od apríla musia zohľadňovať podľa zákona aj malusy, teda prirážky k cene za nehodu v minulosti.

Axa poisťovňa ponúka novým klientom vstupnú zľava, ktorá sa môže vyšplhať až na 50% z ceny PZP. V tejto poisťovni môžete získať 10% individuálnu obchodnú zľavu, ak máte nad 30 rokov. Ďalších 15% z ceny ušetríte, ak máte ekologickejšie auto s nižšou spotrebou. 10% zľavu vám Axa prihodí za ročnú platbu. Táto poisťovňa ponúka aj 5% zľavu za viac produktov - napríklad za ďalšie motorové vozidlo, nehnuteľnosť či havarijné poistenie. Navyše môžete dostať aj vernostnú zľavu 5%, ak predávate vozidlo poistené v Axa a nové si opäť poistíte u nej.

V ČSOB poisťovni vaša vstupná zľava z ceny PZP môže dosiahnuť 55% podľa vašej škodovej histórie. Kooperativa sľubuje vstupný bonus až do výšky 60% z celkovej ceny.

 

Zľavy za viac produktov


Poisťovňa Generali ponúka 10% zľavu na PZP, ak si kúpite aj jej nový produkt SOS Parter. Ide o zariadenie, ktoré pri nehode automaticky posádke zavolá pomoc.

„Každý zákazník, ktorý si poistenie SOS Partner v poisťovni Generali uzatvorí, dostane ihneď zľavu z havarijného poistenia 5 percent a z povinného zmluvného poistenia dokonca 10 percent. A navyše vodiči, ktorí neporušujú predpisy, môžu zodpovednou a bezpečnou jazdou získať v nasledujúcom roku z havarijného a povinného zmluvného poistenia až dvojnásobnú zľavu. Teda na povinné zmluvné poistenie až 20 percent a na havarijné poistenie 10 percent. Týmto dodatočným cenovým zvýhodnením si tak vyjazdia poistenie SOS Partner úplne zadarmo.,“ dodáva Milan Janásik, hovorca Generali.

Cenu poistenia PZP v online poisťovni Genertel si môžete znížiť, ak ste v minulosti jazdili bezškodovo, či ak uprednostníte ročnú platbu poistného.

Vo Wüstenrot poisťovni môžete získať zľavu až 20 % z ročného poistného PZP, ak máte uzavreté nejaké iné zmluvy v tejto poisťovni alebo u jej sesterskej firmy Wüstenrot stavebnej sporiteľni. Ide o vernostné zľavy vo výške 10, 15 alebo 20 % podľa počtu zmlúv. Navyše môžete dostať aj 5%-ný bonus za bezškodový priebeh.

V ČSOB poisťovni dostanete zľavu 5 % na PZP, ak máte v ČSOB Finančnej skupine akýkoľvek iný produkt.


lista Neprehliadnite

 

Bonus za platbu vopred


Za PZP môžete zaplatiť na celý rok dopredu naraz, alebo si môžete s poisťovňou dohodnúť platby po častiach. Poisťovne preferujú platbu vopred na celý rok alebo aj viac rokov a vedia vám za to ponúknuť lepšiu cenu. Axa vám ponúkne 10% zľavu za ročnú platbu.

Onlia poisťovňa vám napríklad dá možnosť platiť poistné za PZP okrem bežných ročných, polročných a štvrťročných splátok aj v praktických mesačných splátkach.

ČSOB poisťovňa vám dá tiež 5% zľavu z ceny PZP za ročnú platbu a pribalí ďalších 5%, ak v aute vozíte dieťa do 15 rokov, lebo predpokladá, že budete jazdiť opatrnejšie.

Kooperativa poisťovňa ponúka pri PZP možnosť uzavrieť poistnú zmluvu so spoluúčasťou a platiť poistné so zľavou 10 %. Taktiež ponúka zľavu vo výške 3 % za ročný spôsob platenia. Lacnejšiu poistku PZP dostanú aj vodiči nad 70 rokov a to až 50 %.
 

Vyberáme z poistovne.sk

34148_obr

Pandémia zmenila štruktúru škôd, cestovné poistenie prepadlo

Priemerné náklady na jednu škodu stúpli minulý rok o 15 %. Cestovné poistenie sa prepadlo o 60 %. Prírodné živly vyčíňali napriek pandémii, škody na privátnom majetku medziročne stúpli.
20.01.2021
Čítať viac o Pandémia zmenila štruktúru škôd, cestovné poistenie prepadlo
burst-research-labjpg

Pandémia po prvýkrát medzi najväčšími rizikami podnikania. Hrozí rekordný nárast bankrotov

Prerušenie prevádzky, pandémia a kybernetické útoky sú tri najväčšie hrozby podnikania v roku 2021. Všetky tri sú silne prepojené. Pandémia poskočila zo 17. na 2. miesto top rizík podnikania. Až 59 % respondentov ju považuje za hlavnú príčinu prerušenia výroby. Sociálno-ekonomické dôsledky pandémie prinesú v tomto roku viac platobnej neschopnosti, rekordný nárast bankrotov a pravdepodobne podporia ďalšie občianske nepokoje.
19.01.2021
Čítať viac o Pandémia po prvýkrát medzi najväčšími rizikami podnikania. Hrozí rekordný nárast bankrotov
54134

Ak si sporíte v 2.pilieri v konzervatívnom fonde, dosiahnete 3x nižšie úspory

Stav úspor v konzervatívnych dlhopisových dôchodkových fondoch sa za posledný rok znížil len minimálne: zo 72 % (2019) na 69 % (2020). Ak chcete získať pri odchode do dôchodku 3-krát vyššie úspory, je načase prestúpiť z konzervatívneho do rastového fondu.
19.01.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Ak si sporíte v 2.pilieri v konzervatívnom fonde, dosiahnete 3x nižšie úspory

Vyberáme z banky.sk