Čo všetko kryje poistenie úveru

Poistenie úveru kryje riziko nesplácania úveru v prípade choroby či nezamestnanosti. Toto poistenie síce nie je povinné, ale môže sa vám zísť.


Banky zvyčajne spolupracujú pri bankopoistení s niekoľkými poisťovňami, najčastejšie z ich finančnej skupiny. Nie je nutné, aby ste prijali bankou odporúčanú poisťovňu, ale niekedy na tom môžete ušetriť čas aj peniaze.

Wüstenrot poisťovňa ponúka pre klientov, ktorí majú úver v jej sesterskej Wüstenrot stavebnej sporiteľni, poistenie dlžnej sumy pre prípad smrti. Poisťovňa Slovenskej sporiteľne ponúka v spolupráci s Poisťovňou Cardif a Kooperativou poistenie úveru špeciálne vytvorené k úverom Slovenskej sporiteľne. Klient si poistenie uzatvorí priamo pri podpise úverovej zmluvy a poistné sa uhrádza spolu so splátkou úveru. Podobne funguje aj ČSOB a jej sesterská ČSOB poisťovňa.
 

lista na čo ste sa pýtali
 
 

Základný a rozšírený balík


Ak sa už rozhodnete si úver poistiť, nemusíte si poistiť všetky riziká - vyberte si balík podľa vlastného uváženia. Medzi najčastejšie riziká patria smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania.

Ak si vyberiete rizikové životné poistenie, to ponúka na výber viac poistení, ktoré si môžete sami kombinovať. Samozrejme za viac rizík si aj viac priplatíte. Napríklad pri úvere na bývanie vo výške 50.000 € môže základné poistenie vyjsť na 20-30 eur mesačne, za rozšírený balík zaplatíte aj do 50 eur za mesiac.
 

Klienti si najčastejšie volia v súvislosti s úverom smrť, práceneschopnosť a invaliditu. Navyše si môžete dojednať napríklad pripoistenie kritických chorôb, hospitalizácie alebo oslobodenia od platenia poistného v prípade invalidity.

V niektorých poisťovniach je možné vinkulovať poistenie pre prípad smrti v rámci rizikového životného poistenia v prospech banky, a teda využiť ho aj na poistenie kreditnej karty.

 

Vyberáme z poistovne.sk

hands-typing

Poistná doba a poistné obdobie. Aký je medzi nimi rozdiel?

Poistná doba môže ale nemusí byť zhodná s poistným obdobím.
06.10.2022 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistná doba a poistné obdobie. Aký je medzi nimi rozdiel?
byvanie1-redakcia

Ako montáž tepelného čerpadla či zateplenie menia poistné podmienky rodinného domu

Ak zatepľujete dom alebo inštalujete tepelné čerpadlo, nezabudnite to oznámiť svojej poisťovni. Poradia vám, či stačí upraviť poistnú sumu, alebo treba zmeniť aj zmluvu.
03.10.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako montáž tepelného čerpadla či zateplenie menia poistné podmienky rodinného domu
redakcia-nehoda1

Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii

Stret so zverou býva častejší, než si myslíme. V roku 2021 evidovala Allianz poisťovňa  2487 zrážok vozidiel so zverou, škody dosiahli výšku  6,63 milióna eur. V UNIQE tvoria škody následkom stretu so zvieraťom asi 10% z celkových škôd na motorových vozidlách.
29.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii

Vyberáme z banky.sk