Čo všetko kryje poistenie úveru

Poistenie úveru kryje riziko nesplácania úveru v prípade choroby či nezamestnanosti. Toto poistenie síce nie je povinné, ale môže sa vám zísť.


Banky zvyčajne spolupracujú pri bankopoistení s niekoľkými poisťovňami, najčastejšie z ich finančnej skupiny. Nie je nutné, aby ste prijali bankou odporúčanú poisťovňu, ale niekedy na tom môžete ušetriť čas aj peniaze.

Wüstenrot poisťovňa ponúka pre klientov, ktorí majú úver v jej sesterskej Wüstenrot stavebnej sporiteľni, poistenie dlžnej sumy pre prípad smrti. Poisťovňa Slovenskej sporiteľne ponúka v spolupráci s Poisťovňou Cardif a Kooperativou poistenie úveru špeciálne vytvorené k úverom Slovenskej sporiteľne. Klient si poistenie uzatvorí priamo pri podpise úverovej zmluvy a poistné sa uhrádza spolu so splátkou úveru. Podobne funguje aj ČSOB a jej sesterská ČSOB poisťovňa.
 

lista na čo ste sa pýtali
 
 

Základný a rozšírený balík


Ak sa už rozhodnete si úver poistiť, nemusíte si poistiť všetky riziká - vyberte si balík podľa vlastného uváženia. Medzi najčastejšie riziká patria smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania.

Ak si vyberiete rizikové životné poistenie, to ponúka na výber viac poistení, ktoré si môžete sami kombinovať. Samozrejme za viac rizík si aj viac priplatíte. Napríklad pri úvere na bývanie vo výške 50.000 € môže základné poistenie vyjsť na 20-30 eur mesačne, za rozšírený balík zaplatíte aj do 50 eur za mesiac.
 

Klienti si najčastejšie volia v súvislosti s úverom smrť, práceneschopnosť a invaliditu. Navyše si môžete dojednať napríklad pripoistenie kritických chorôb, hospitalizácie alebo oslobodenia od platenia poistného v prípade invalidity.

V niektorých poisťovniach je možné vinkulovať poistenie pre prípad smrti v rámci rizikového životného poistenia v prospech banky, a teda využiť ho aj na poistenie kreditnej karty.

 

Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk