Čo všetko kryje poistenie úveru

Poistenie úveru kryje riziko nesplácania úveru v prípade choroby či nezamestnanosti. Toto poistenie síce nie je povinné, ale môže sa vám zísť.


Banky zvyčajne spolupracujú pri bankopoistení s niekoľkými poisťovňami, najčastejšie z ich finančnej skupiny. Nie je nutné, aby ste prijali bankou odporúčanú poisťovňu, ale niekedy na tom môžete ušetriť čas aj peniaze.

Wüstenrot poisťovňa ponúka pre klientov, ktorí majú úver v jej sesterskej Wüstenrot stavebnej sporiteľni, poistenie dlžnej sumy pre prípad smrti. Poisťovňa Slovenskej sporiteľne ponúka v spolupráci s Poisťovňou Cardif a Kooperativou poistenie úveru špeciálne vytvorené k úverom Slovenskej sporiteľne. Klient si poistenie uzatvorí priamo pri podpise úverovej zmluvy a poistné sa uhrádza spolu so splátkou úveru. Podobne funguje aj ČSOB a jej sesterská ČSOB poisťovňa.
 

lista na čo ste sa pýtali
 
 

Základný a rozšírený balík


Ak sa už rozhodnete si úver poistiť, nemusíte si poistiť všetky riziká - vyberte si balík podľa vlastného uváženia. Medzi najčastejšie riziká patria smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania.

Ak si vyberiete rizikové životné poistenie, to ponúka na výber viac poistení, ktoré si môžete sami kombinovať. Samozrejme za viac rizík si aj viac priplatíte. Napríklad pri úvere na bývanie vo výške 50.000 € môže základné poistenie vyjsť na 20-30 eur mesačne, za rozšírený balík zaplatíte aj do 50 eur za mesiac.
 

Klienti si najčastejšie volia v súvislosti s úverom smrť, práceneschopnosť a invaliditu. Navyše si môžete dojednať napríklad pripoistenie kritických chorôb, hospitalizácie alebo oslobodenia od platenia poistného v prípade invalidity.

V niektorých poisťovniach je možné vinkulovať poistenie pre prípad smrti v rámci rizikového životného poistenia v prospech banky, a teda využiť ho aj na poistenie kreditnej karty.

 

Vyberáme z poistovne.sk

436744768_6606007092041_4682621123979878352_n

Poistenie pre dobrovoľných hasičov

Na Slovensku je približne 80 000 dobrovoľných hasičov, ktorí doteraz nemali možnosť uzavrieť si poistenie zodpovednosti za spôsobenú škodu pri výkone svojej činnosti. Od mája taktéto poistenie už existuje.
24.05.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pre dobrovoľných hasičov
business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Vyberáme z banky.sk