Čo všetko kryje poistenie úveru

Poistenie úveru kryje riziko nesplácania úveru v prípade choroby či nezamestnanosti. Toto poistenie síce nie je povinné, ale môže sa vám zísť.


Banky zvyčajne spolupracujú pri bankopoistení s niekoľkými poisťovňami, najčastejšie z ich finančnej skupiny. Nie je nutné, aby ste prijali bankou odporúčanú poisťovňu, ale niekedy na tom môžete ušetriť čas aj peniaze.

Wüstenrot poisťovňa ponúka pre klientov, ktorí majú úver v jej sesterskej Wüstenrot stavebnej sporiteľni, poistenie dlžnej sumy pre prípad smrti. Poisťovňa Slovenskej sporiteľne ponúka v spolupráci s Poisťovňou Cardif a Kooperativou poistenie úveru špeciálne vytvorené k úverom Slovenskej sporiteľne. Klient si poistenie uzatvorí priamo pri podpise úverovej zmluvy a poistné sa uhrádza spolu so splátkou úveru. Podobne funguje aj ČSOB a jej sesterská ČSOB poisťovňa.
 

lista na čo ste sa pýtali
 
 

Základný a rozšírený balík


Ak sa už rozhodnete si úver poistiť, nemusíte si poistiť všetky riziká - vyberte si balík podľa vlastného uváženia. Medzi najčastejšie riziká patria smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania.

Ak si vyberiete rizikové životné poistenie, to ponúka na výber viac poistení, ktoré si môžete sami kombinovať. Samozrejme za viac rizík si aj viac priplatíte. Napríklad pri úvere na bývanie vo výške 50.000 € môže základné poistenie vyjsť na 20-30 eur mesačne, za rozšírený balík zaplatíte aj do 50 eur za mesiac.
 

Klienti si najčastejšie volia v súvislosti s úverom smrť, práceneschopnosť a invaliditu. Navyše si môžete dojednať napríklad pripoistenie kritických chorôb, hospitalizácie alebo oslobodenia od platenia poistného v prípade invalidity.

V niektorých poisťovniach je možné vinkulovať poistenie pre prípad smrti v rámci rizikového životného poistenia v prospech banky, a teda využiť ho aj na poistenie kreditnej karty.

 

Vyberáme z poistovne.sk

Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?

Náhle zmeny počasia každý rok spôsobujú problémy aj dovolenkárom. Požiare, silné búrky a víchrice neobchádzajú ani európske letoviská a spôsobujú obrovské škody na majetku aj na životoch. Ponúkame rady pre dovolenkárov, čo robiť v takýchto prípadoch.
29.07.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?
Asistenčné služby Groupama

Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Sú pre klientov k dispozícii zadarmo, no mnohí vôbec nevedia, čo všetko zahŕňajú a kedy sa dajú využiť. Hovoríme vo všeobecnosti o asistenčných službách, ale najmä o tých v havarijnom poistení. Klienti často nevedia, že ich vôbec majú a pri nehode či poruche auta na ceste ich využívajú len veľmi málo.
27.07.2021
Čítať viac o Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby
holding-car-keys

Čo robiť, ak vám v zahraničí ukradnú alebo vykradnú auto

Ak vám ukradnú auto, nečakajte a krádež ihneď nahláste polícii a následne svojej poisťovni. Preplatenie škody za ukradnuté auto si môžete nárokovať z havarijného poistenia.
26.07.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo robiť, ak vám v zahraničí ukradnú alebo vykradnú auto

Vyberáme z banky.sk