Životná poistka kryje aj koronavírus

Celosvetová pandémia koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19 denne prináša množstvo otázok. Keďže ide o celkom nový vírus, klienti, ktorí majú uzatvorené životné poistenie sa pýtajú, ako je koronavírus poistením krytý.


Koronavírus spôsobuje akútne respiračné ochorenie, ktoré je považované za chorobu - je teda krytý poisteniami, v ktorých vznikne poistná udalosť z dôvodu choroby.

Allianz – Slovenská poisťovňa kryje koronavírus v zmysle poistných podmienok životného poistenia v týchto prípadoch:

PRACOVNÁ NESCHOPNOSŤ

Ak sa poistený klient nakazí koronavírusom a lekár mu z dôvodu ochorenia COVID-19 stanoví práceneschopnosť (PN), za každý deň trvania PN mu bude vyplatené denné odškodné* 

HOSPITALIZÁCIA

V prípade, že poistený klient bude z dôvodu zlého zdravotného stavu spôsobeného ochorením COVID-19 hospitalizovaný, bude mu vyplatené denné odškodné za každý deň pobytu v nemocnici*

CHIRURGICKÝ ZÁKROK

Ak sa poistený klient v dôsledku ochorenia COVID-19 musí podrobiť chirurgickému zákroku, ktorý je uvedený v zozname chirurgických zákrokov príslušných poistných podmienok, bude mu vyplatené poistné plnenie za absolvovaný chirurgický zákrok*

INVALIDITA

Ak sa poistený klient v dôsledku ochorenia COVID-19 stane invalidným a doloží rozhodnutie od Sociálnej poisťovne, Allianz – SP mu vyplatí poistné plnenie za invaliditu*

KRITICKÉ CHOROBY

Ak poistenému klientovi spôsobí ochorenie COVID-19 niektorú zo zoznamu kritických chorôb, Allianz – SP mu vyplatí poistné plnenie za túto kritickú chorobu*

SMRŤ

Ak poistený klient zomrie v dôsledku ochorenia COVID-19, Allianz – SP vyplatí oprávneným osobám poistné plnenie pre prípad smrti zo všetkých poistení, ktoré kryjú riziko smrti a ktoré má poistený klient v rámci životného poistenia dojednané.

„Keďže situácia v súvislosti s koronavírusom sa neustále mení a vyvíja, odporúčame sledovať našu webovú stránku www.allianzsp.sk, kde priebežne aktualizujeme a uverejňujeme všetky nové informácie,“ dodáva hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

* po splnení všetkých podmienok platných pre poistnú udalosť uvedených v poistných podmienkach ako sú napr. uplynutie čakacej doby, uplynutie karenčnej doby a pod.

(Tlačová správa)
 

Vyberáme z poistovne.sk

hand-on-steering-wheel

Pri dopravnej nehode vám vedia pomôcť asistenčné spoločnosti

Ľudia často nevedia, ako správne postupovať pri dopravnej nehode. Dokonca ani nevedia, na čo všetko majú z poisťovne nárok. Na trhu už existujú firmy, ktoré vám v prípade nehody zabezpečia všetko potrebné od prvotnej telefonickej konzultácie cez vyplnenie záznamu o nehode až po opravu auta.
14.05.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Pri dopravnej nehode vám vedia pomôcť asistenčné spoločnosti
in-office-working-on-laptop

Životné poistenie môžete uzavrieť bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste očkovaní proti COVID-19

Na internete sa šíri nepravdivá informácia o tom, že ľudia zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 si nemôžu uzavrieť životné poistenie. Overovali sme túto informáciu v poisťovniach.
13.05.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Životné poistenie môžete uzavrieť bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste očkovaní proti COVID-19
woman-texting-gradient-iphone

Má vinník povinnosť nahlásiť nehodu do poisťovne, aj keď jeho auto nie je poškodené?

Vodič nákladného auta pri cúvaní poškodil iné osobné auto. Keďže na nákladiaku nebola žiadna škoda, šofér to uzavrel tak, že do poisťovne nahlásiť škodovú udalosť nemusí ísť. Mal pravdu? Čo radia odborníci? Prinášame vám niekoľko užitočných odporúčaní.
11.05.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Má vinník povinnosť nahlásiť nehodu do poisťovne, aj keď jeho auto nie je poškodené?

Vyberáme z banky.sk