Zisk talianskej skupiny Generali v prvom polroku posilnil

Prevádzkový zisk spoločnosti za január až jún stúpol o 7,6 % na 2,7 mld. eur a čistý zisk vzrástol o 34,6 % na 1,8 mld. eur.


Talianska skupina Generali v prvom polroku tohto roka dosiahla rast prevádzkového zisku o 7,6 percenta na sumu 2,7 mld. eur. Čistý zisk poisťovacej spoločnosti za január až jún sa zvýšil ešte výraznejšie, a to o 34,6 percenta na 1,8 mld. eur. Celkové hrubé predpísané poistné bolo v prvom polroku na úrovni 35,7 mld. eur, čiže sa zvýšilo o 1,8 percenta vďaka zlepšeniu v segmente životného poistenia, ako aj poistenia majetku a zodpovednosti. Spoločnosť Generali o tom informovala v tlačovej správe, ktorú vo štvrtok poskytla agentúre SITA.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách.

Vyberáme z poistovne.sk

sunglasses-car-keys

Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?

Online poistenie auta na porovnávacích weboch je cenovo takmer zhodné s cenou v poisťovni. Rozdiel je v pridaných službách
07.05.2021 | redakcia
Čítať viac o Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?
34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Vyberáme z banky.sk