Zisk rakúskej poisťovne VIG pred zdanením vlani klesol

 

Rakúska poisťovňa Vienna Insurance Group (VIG) v minulom roku evidovala pokles zisku pred zdanením o 37 % v dôsledku jednorazových vplyvov v Taliansku a Rumunsku. Podľa konečných údajov za minulý rok, ktoré spoločnosť zverejnila vo štvrtok, bol jej zisk pred zdanením v sume 355,1 mil. eur pri poistnom v objeme 9,2 mld. eur.

"Strategické akvizície na našich hlavných trhoch v Poľsku a Maďarsku ešte viac upevnili pozíciu Vienna Insurance Group," povedal generálny riaditeľ poisťovne Peter Hagen. Spoločnosť ďalej informovala, že na výročnom valnom zhromaždení jej vedenie navrhne zvýšenie dividend o 0,10 eura na akciu, čiže na úroveň 1,30 eura na akciu. Vienna Insurance Group pôsobí v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk