Zdravotné poitenie - online poradňa

Na vaše otázky ohľadom zdravotného poistenia odpovedá Matej Neumann, hovorca UNION Zdravotnej poisťovne.Pýtali ste sa: Mám problémy so zubami a zubár, ktorého som si vybral nie je zmluvný lekár mojej zdravotnej poisťovne. Ako mám postupovať pri žiadosti o preplatenie úkonov? Treba žiadať súhlas poisťovne pred každou návštevou? A ešte ma zaujíma, ako mám žiadať poisťovňu, keď vopred neviem, čo všetko mi zubár bude robiť. Ďakujem za radu.

Union zdravotná poisťovňa podľa zákona č. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a v súlade so zákonom č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou poskytuje poistencovi na základe jeho žiadosti príspevok na úhradu zdravotnej starostlivosti poskytnutej nezmluvným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti vrátane predpísaných liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín, ak žiadosť spĺňa kritériá na poskytnutie príspevku, ktoré Union zdravotná poisťovňa určila a zverejnila na svojej úradnej tabuli a internetovej stránke, a ak s poskytnutím príspevku súhlasila pred poskytnutím zdravotnej starostlivosti

Vo väčšine prípadov sa schvaľuje žiadosť na konkrétnu návštevu zubného lekára, v prípade pokračujúcej liečby je možné schváliť celý liečebný proces aj na jednu žiadosť.

Potrebný rozsah liečby indikuje ošetrujúci zubný lekár, ktorý zároveň aj vypĺňa druhú stranu žiadosti, kde sú uvedené budúce realizované výkony. Poistenec je od tejto potreby oslobodený a vypĺňa iba prvú stranu žiadosti s potrebnými osobnými údajmi.


Pozrite si ďalšie rady ohľadom zdravotného poistenia


Union ZP
 Vyberáme z poistovne.sk

17444

Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe

Šoféri POZOR! Nastáva veľká zmena v preukazovaní PZP od 1.1.2025. Bližšie informácie o pripravovanej zmene redakcii Poistovne.sk poskytla Slovenská kancelária poisťovateľov.
28.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe
IMG_2905-R

Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch

Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné 680 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o viac ako šesť percent.
27.02.2024
Čítať viac o Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch
burst-partners-doctor

Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom nové benefity, zamerané najmä na lepšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Sú praktické, využiť ich môžu všetci poistenci Dôvery. Pozrite si stručný prehľad tých najzaujímavejších noviniek.
26.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Vyberáme z banky.sk