Vitajte v európe

Cyklus interaktívnych odborných stretnutí pre top manažérov a zástupcov štátnej správy pod názvom "Vitajte v Európe" a pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Mikuláša Dzurindu po letnej prestávke opäť pokračuje
--komerčná prezentácia--

Cyklus interaktívnych odborných stretnutí pre top manažérov a zástupcov štátnej správy pod názvom "Vitajte v Európe" a pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Mikuláša Dzurindu po letnej prestávke opäť pokračuje.

Hlavnými partnermi, ktorí sú garanciou vysokej odbornej úrovne a naplnenia cieľov projektu, sú Delegácia Európskej komisie na Slovensku s osobnou participáciou veľvyslanca a vedúceho Delegácie Erica van der Lindena, Podnikateľská aliancia Slovenska s osobnou podporou jej prezidenta Ivana Štefanca a Parlamentný inštitút pod vedením riaditeľa Ľubomíra Fajtáka.

Jarné témy modulov projektu Vitajte v Európe, Strategické riadenie spoločnosti a harmonizácia s EÚ, Komerčné a konkurenčné spravodajstvo, Podnikateľská etika a korupcia, Lobing poodhalili silné stránky, ale aj slabé miesta podnikateľskej sféry a štátnej správy. Už v máji sa otvoria pomyslené dvere Európskej únie a ponúknu novým členským krajinám množstvo príležitostí. Sme na tento dlho očakávaný a historicky významný krok dostatočne pripravení? Ekonomicky, politicky, legislatívne a najmä mentálne? Skúsenosti z našich interaktívnych stretnutí, žiaľ potvrdili známy fakt, že v mnohých oblastiach nie.

V súčasnosti horúcou témou, ktorej nielen svet, ale aj Slovensko venujú zvýšenú pozornosť, je otázka terorizmu. Celosvetové otázky bezpečnosti a ochrany pred prípadnými teroristickými útokmi sa stali vysoko aktuálnymi. Nejde pritom len o potenciálne bombové útoky, ale tiež o rôzne formy ohrozenia aktivít, alebo imidžu podnikateľských subjektov.

Ako fungujú legislatívne opatrenia a systémy umožňujúce predchádzať javom, spôsobujúcim vysoké ekonomické straty, ako sme z hľadiska bezpečnosti pripravení na otvorený trh EÚ, to všetko sú otázky, ktoré budú predmetom piateho seminára pod názvom Terorizmus a podnikanie s podtitulom "Nepozná hranice, nevyberá obete", ktorý pripravila spoločnosť TOP Events.

Na seminári, ktorý sa vzhľadom na tému uskutoční v symbolický deň 11. septembra 2003, v hoteli Forum v Bratislave, vystúpia:

* Ronald Weiser, veľvyslanec Spojených štátov amerických v SR, s príspevkom - Terorizmus a jeho vplyv na spoločnosť a ekonomiku krajiny,
* PhDr. Vladimír Repčík, generálny riaditeľ, TV Markíza, s príspevkom - Média versus terorizmus,
* Tomas Spurny, MBA, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ, Všeobecná úverová banka, a.s., s príspevkom - Skúsenosti VÚB so šírením nepravdivých informácií o banke a úspešným riešením krízovej situácie,
* RNDr. Ján Kondáš, M.Sc., viceprezident pre korporátnu komunikáciu, Slovenské telekomunikácie, a.s., s príspevkom - Skúsenosti ST s hackerským útokom do systému databáz a úspešné riešenie vzniknutej situácie.
Moderátor seminára: PhDr. Ivo Samson, Ph.D, analytik Výskumného centra, Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA).

Neoddeliteľnou súčasťou seminára je neformálny večer "Bez kravaty", so začiatkom o 19.30 hodine, v hoteli Devín. Pozvanie do kresla pre hosťa prijal Miroslav Majoroš, prezident spoločnosti, Slovenské telekomunikácie, a.s.

Neformálny večer moderuje Andrea Vadkerti. Vstup je možný len na pozvánky a bez kravaty.

Bližšie informácie získate na tel. 02/4829 1558, 0903 246 693, program a fotodokumentáciu z predchádzajúcich seminárov si môžete pozrieť na www.topevents.sk/vitajteveurope

--komerčná prezentácia--

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk