Vitajte v európe

Cyklus interaktívnych odborných stretnutí pre top manažérov a zástupcov štátnej správy pod názvom "Vitajte v Európe" a pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Mikuláša Dzurindu po letnej prestávke opäť pokračuje
--komerčná prezentácia--

Cyklus interaktívnych odborných stretnutí pre top manažérov a zástupcov štátnej správy pod názvom "Vitajte v Európe" a pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky Mikuláša Dzurindu po letnej prestávke opäť pokračuje.

Hlavnými partnermi, ktorí sú garanciou vysokej odbornej úrovne a naplnenia cieľov projektu, sú Delegácia Európskej komisie na Slovensku s osobnou participáciou veľvyslanca a vedúceho Delegácie Erica van der Lindena, Podnikateľská aliancia Slovenska s osobnou podporou jej prezidenta Ivana Štefanca a Parlamentný inštitút pod vedením riaditeľa Ľubomíra Fajtáka.

Jarné témy modulov projektu Vitajte v Európe, Strategické riadenie spoločnosti a harmonizácia s EÚ, Komerčné a konkurenčné spravodajstvo, Podnikateľská etika a korupcia, Lobing poodhalili silné stránky, ale aj slabé miesta podnikateľskej sféry a štátnej správy. Už v máji sa otvoria pomyslené dvere Európskej únie a ponúknu novým členským krajinám množstvo príležitostí. Sme na tento dlho očakávaný a historicky významný krok dostatočne pripravení? Ekonomicky, politicky, legislatívne a najmä mentálne? Skúsenosti z našich interaktívnych stretnutí, žiaľ potvrdili známy fakt, že v mnohých oblastiach nie.

V súčasnosti horúcou témou, ktorej nielen svet, ale aj Slovensko venujú zvýšenú pozornosť, je otázka terorizmu. Celosvetové otázky bezpečnosti a ochrany pred prípadnými teroristickými útokmi sa stali vysoko aktuálnymi. Nejde pritom len o potenciálne bombové útoky, ale tiež o rôzne formy ohrozenia aktivít, alebo imidžu podnikateľských subjektov.

Ako fungujú legislatívne opatrenia a systémy umožňujúce predchádzať javom, spôsobujúcim vysoké ekonomické straty, ako sme z hľadiska bezpečnosti pripravení na otvorený trh EÚ, to všetko sú otázky, ktoré budú predmetom piateho seminára pod názvom Terorizmus a podnikanie s podtitulom "Nepozná hranice, nevyberá obete", ktorý pripravila spoločnosť TOP Events.

Na seminári, ktorý sa vzhľadom na tému uskutoční v symbolický deň 11. septembra 2003, v hoteli Forum v Bratislave, vystúpia:

* Ronald Weiser, veľvyslanec Spojených štátov amerických v SR, s príspevkom - Terorizmus a jeho vplyv na spoločnosť a ekonomiku krajiny,
* PhDr. Vladimír Repčík, generálny riaditeľ, TV Markíza, s príspevkom - Média versus terorizmus,
* Tomas Spurny, MBA, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ, Všeobecná úverová banka, a.s., s príspevkom - Skúsenosti VÚB so šírením nepravdivých informácií o banke a úspešným riešením krízovej situácie,
* RNDr. Ján Kondáš, M.Sc., viceprezident pre korporátnu komunikáciu, Slovenské telekomunikácie, a.s., s príspevkom - Skúsenosti ST s hackerským útokom do systému databáz a úspešné riešenie vzniknutej situácie.
Moderátor seminára: PhDr. Ivo Samson, Ph.D, analytik Výskumného centra, Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA).

Neoddeliteľnou súčasťou seminára je neformálny večer "Bez kravaty", so začiatkom o 19.30 hodine, v hoteli Devín. Pozvanie do kresla pre hosťa prijal Miroslav Majoroš, prezident spoločnosti, Slovenské telekomunikácie, a.s.

Neformálny večer moderuje Andrea Vadkerti. Vstup je možný len na pozvánky a bez kravaty.

Bližšie informácie získate na tel. 02/4829 1558, 0903 246 693, program a fotodokumentáciu z predchádzajúcich seminárov si môžete pozrieť na www.topevents.sk/vitajteveurope

--komerčná prezentácia--

Vyberáme z poistovne.sk

business-sales-meeting

Čo poisťovne považujú za poistný podvod?

Napriek tomu, že za poistný podvod môže hroziť aj väzenie, každý rok sa pokúša oklamať poisťovňu tisíce ľudí. Čo všetko považuje poisťovňa za poistný podvod?
23.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo poisťovne považujú za poistný podvod?
view-of-a-tidy-living-room-with-a-grey-sectional

Pri škode na majetku si dajte pozor, z ktorej poistky žiadate odškodnenie

Pozrite si, čo treba robiť ak vás vytopí sused a z ktorej poistky si treba žiadať odškodnenie od poisťovne. Pri náhrade škody z poistenia domácnosti/nehnuteľnosti a pri náhrade škody z poistneia zodpovednosti za škodu poisťovne totiž vyčíslia rôzne sumy.
21.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Pri škode na majetku si dajte pozor, z ktorej poistky žiadate odškodnenie
bankomat-poskodeny-GDV

Zaujímavosť: Útoky na bankomaty pomocou výbušnín rapídne stúpli

Celoštátny zväz nemeckého poisťovníctva (GDV) zverejnil správu o tom, že v Nemecku stále pribúdajú útoky na bankomaty pomocou výbušnín. GDV prvýkrát v histórii zverejnil aj konkrétne údaje o útokoch a vzniknutých škodách.
19.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Zaujímavosť: Útoky na bankomaty pomocou výbušnín rapídne stúpli

Vyberáme z banky.sk