Vienna Insurance Group sa na Slovensku vlani darilo

 

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v minulom roku predpísané poistné v objeme 749,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 5,7 %.

Poistné v životnom poistení stúplo o 10,4 % na 418,6 mil. eur a v neživotnom poistení to bol rast o 0,4 % na 331 mil. eur. Podľa vyjadrení skupiny k tomu prispel najmä odbyt prostredníctvom  Poisťovne Slovenskej sporiteľne. "Predaj prostredníctvom kooperačného partnera sa so svojim nárastom o 30,7 percenta prejavuje ako úspešný," uviedla skupina.

Celá skupina Vienna Insurance Group dosiahla v minulom roku predpísané poistné 9,387 mld. eur. Medziročne však pokleslo o 4,9 %. Dôvodom podľa vyjadrení skupiny je plánované zníženie aktivít jednorázovo plateného životného poistenia v Poľsku a redukcia v oblasti poistenia motorových vozidiel v Taliansku a v Rumunsku. Pokles o približne jeden percentuálny bod súvisí s menovými vplyvmi, predovšetkým s devalváciou českej koruny. "Bez týchto mimoriadnych vplyvov dosiahla Vienna Insurance Group nárast poistného o 2,2 percenta," informovala skupina.

Vienna Insurance Group pôsobí v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. 

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk