Vienna Insurance Group sa na Slovensku vlani darilo

 

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli v minulom roku predpísané poistné v objeme 749,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast o 5,7 %.

Poistné v životnom poistení stúplo o 10,4 % na 418,6 mil. eur a v neživotnom poistení to bol rast o 0,4 % na 331 mil. eur. Podľa vyjadrení skupiny k tomu prispel najmä odbyt prostredníctvom  Poisťovne Slovenskej sporiteľne. "Predaj prostredníctvom kooperačného partnera sa so svojim nárastom o 30,7 percenta prejavuje ako úspešný," uviedla skupina.

Celá skupina Vienna Insurance Group dosiahla v minulom roku predpísané poistné 9,387 mld. eur. Medziročne však pokleslo o 4,9 %. Dôvodom podľa vyjadrení skupiny je plánované zníženie aktivít jednorázovo plateného životného poistenia v Poľsku a redukcia v oblasti poistenia motorových vozidiel v Taliansku a v Rumunsku. Pokles o približne jeden percentuálny bod súvisí s menovými vplyvmi, predovšetkým s devalváciou českej koruny. "Bez týchto mimoriadnych vplyvov dosiahla Vienna Insurance Group nárast poistného o 2,2 percenta," informovala skupina.

Vienna Insurance Group pôsobí v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. 

Vyberáme z poistovne.sk

grateful-patient

Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne

To, že vysoký krvný tlak ľudia podceňujú a mnohí ani netušia, že ho majú, je už dlhšie známe. Zdravotné poisťovne upozorňujú na nové fakty o hypertenzii, ktorou trpia už aj deti.
20.06.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne
20073

Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.
19.06.2024
Čítať viac o Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne
burst-partners-donut-float-fun

Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Výhody zdravotnej poisťovne viete využiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pozrite si, ako so zdravotnou poisťovňou môžete ušetriť desiatky eur a v ktorých prípadoch jej pomoc naozaj oceníte.
19.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Vyberáme z banky.sk