Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahla nárast poistného

 

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli ku koncu septembra medziročný nárast poistného o 6,6 % na 548,3 mil. eur. V oblasti neživotného poistenia to bol nárast o 1,4 % na 250,9 mil. eur a v životnom poistení predpis rástol o 11,4 % na 297,3 mil. eur. Podľa vyjadrení skupiny k tomu prispel najmä odbyt prostredníctvom Slovenskej sporiteľne. Zisk pred zdanením predstavoval 42,8 mil. eur pri raste o 8,6 %.

Celá skupina Vienna Insurance Group dosiahla ku koncu septembra konsolidované predpísané poistné 7,1 mld. eur pri poklese o 5,1 %. Dôvodom bola zámerná redukcia krátkodobých jednorázovo platených životných poistení v Poľsku ako aj poistenie motorových vozidiel v Taliansku. Vzhľadom na doterajšie hospodárske výsledky, pretrvávajúce ťažké podmienky na rumunskom trhu a nepriaznivú situáciu poisťovne Donau Versicherung v oblasti poistenia motorových vozidiel v Taliansku, skupina predpokladá, že vytýčený cieľ udržateľného zachovania čo najnižšej volatility vývoja hospodárskeho výsledku tento rok koncern nedosiahne.

Vienna Insurance Group pôsobí v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-does-dental-work

Počet preventívnych prehliadok u zubára klesá. Za ošetrenie zaplatíme viac.

POISTOVNE.sk sa pozreli na dáta o preventívnych prehliadkach u zubárov. Výsledky sú prekvapujúce.
06.12.2021 | redakcia
Čítať viac o Počet preventívnych prehliadok u zubára klesá. Za ošetrenie zaplatíme viac.
0000486637

Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom

Nadácia Allianz aj tento rok podporila detských onkologických pacientov prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje. Okrúhlu sumu vo výške až 30-tisíc eur venovala na dobudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).
03.12.2021
Čítať viac o Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom
relaxing-brown-and-white-tabby

Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vedeli ste, že v súčasnosti si môžete poistiť už aj psíka a mačku? Pozrite si užitočné informácie o tom, ako toto poistenie funguje a ktoré riziká kryje.
02.12.2021 | redakcia
Čítať viac o Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vyberáme z banky.sk