Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahla nárast poistného

 

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli ku koncu septembra medziročný nárast poistného o 6,6 % na 548,3 mil. eur. V oblasti neživotného poistenia to bol nárast o 1,4 % na 250,9 mil. eur a v životnom poistení predpis rástol o 11,4 % na 297,3 mil. eur. Podľa vyjadrení skupiny k tomu prispel najmä odbyt prostredníctvom Slovenskej sporiteľne. Zisk pred zdanením predstavoval 42,8 mil. eur pri raste o 8,6 %.

Celá skupina Vienna Insurance Group dosiahla ku koncu septembra konsolidované predpísané poistné 7,1 mld. eur pri poklese o 5,1 %. Dôvodom bola zámerná redukcia krátkodobých jednorázovo platených životných poistení v Poľsku ako aj poistenie motorových vozidiel v Taliansku. Vzhľadom na doterajšie hospodárske výsledky, pretrvávajúce ťažké podmienky na rumunskom trhu a nepriaznivú situáciu poisťovne Donau Versicherung v oblasti poistenia motorových vozidiel v Taliansku, skupina predpokladá, že vytýčený cieľ udržateľného zachovania čo najnižšej volatility vývoja hospodárskeho výsledku tento rok koncern nedosiahne.

Vienna Insurance Group pôsobí v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk