Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahla nárast poistného

 

Koncernové spoločnosti Vienna Insurance Group na Slovensku dosiahli ku koncu septembra medziročný nárast poistného o 6,6 % na 548,3 mil. eur. V oblasti neživotného poistenia to bol nárast o 1,4 % na 250,9 mil. eur a v životnom poistení predpis rástol o 11,4 % na 297,3 mil. eur. Podľa vyjadrení skupiny k tomu prispel najmä odbyt prostredníctvom Slovenskej sporiteľne. Zisk pred zdanením predstavoval 42,8 mil. eur pri raste o 8,6 %.

Celá skupina Vienna Insurance Group dosiahla ku koncu septembra konsolidované predpísané poistné 7,1 mld. eur pri poklese o 5,1 %. Dôvodom bola zámerná redukcia krátkodobých jednorázovo platených životných poistení v Poľsku ako aj poistenie motorových vozidiel v Taliansku. Vzhľadom na doterajšie hospodárske výsledky, pretrvávajúce ťažké podmienky na rumunskom trhu a nepriaznivú situáciu poisťovne Donau Versicherung v oblasti poistenia motorových vozidiel v Taliansku, skupina predpokladá, že vytýčený cieľ udržateľného zachovania čo najnižšej volatility vývoja hospodárskeho výsledku tento rok koncern nedosiahne.

Vienna Insurance Group pôsobí v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

grateful-patient

Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne

To, že vysoký krvný tlak ľudia podceňujú a mnohí ani netušia, že ho majú, je už dlhšie známe. Zdravotné poisťovne upozorňujú na nové fakty o hypertenzii, ktorou trpia už aj deti.
20.06.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne
20073

Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.
19.06.2024
Čítať viac o Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne
burst-partners-donut-float-fun

Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Výhody zdravotnej poisťovne viete využiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pozrite si, ako so zdravotnou poisťovňou môžete ušetriť desiatky eur a v ktorých prípadoch jej pomoc naozaj oceníte.
19.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Vyberáme z banky.sk