Uniqa zaznamenala vlani v poistení mierny pokles

Pokles zaznamenala najmä v oblasti životného poistenia, neživotné poistenie udržala na úrovni roku 2018.


Uniqa poisťovňa zaznamenala vlani pokles predpísaného poistného o 4,2 % na 132,2 mil. eur. Pokles zaznamenala najmä v oblasti životného poistenia. Neživotné poistenie udržala na úrovni roku 2018, resp. nepatrne ho zvýšila o 0,1 %. Uniqa poisťovňa a jej klienti sa vlani museli vysporiadať s daňovou povinnosťou uvalenou na produkty neživotného poistenia. "Pokročilá segmentácia, hlavne v oblasti poistenia motorových vozidiel, umožnila nenavyšovať poistné plošne v rovnakej miere a minimalizovala tak dopad daňovej záťaže na klientov," informovala spoločnosť.

Veľkú dynamiku vykázali v rámci neživotného poistenia najmä poistenia domov a domácností, cestovné poistenie a havarijné poistenie. Rovnako, ako v predchádzajúcich rokoch, bol vplyv jednorazového životného poistenia minimálny a medziročne sa ešte znížil. "Vnímame väčší posun ku krytiu rizík, a to aj v súvislosti s hypotekárnym boomom. Na druhej strane, začíname byť konfrontovaní s demografickou situáciou, keď prirodzená cieľová skupina vo veku 20 až 45 rokov sa priebežne stenčuje, a nemožnosťou dosiahnuť výraznejšieho zhodnotenia u rezervotvorných foriem alebo jednorázovo platených zmlúv," uviedla firma.

Znížil sa aj minuloročný celkový zisk, a to z úrovne 3,66 mil. eur na 3,28 mil. eur. Dopady nákazy novým koronavírusom na výsledky hospodárenia v roku 2020 sa nedajú podľa vyjadrení poisťovne Uniqa úplne predikovať. No nepochybne sa zníži podľa spoločnosti produkcia poistení, dopad to bude mať aj na škodovosť.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a. s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a. s.
 

Vyberáme z poradne

ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?
53526

Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa

Ak má zamestnanec uzatvorených viac pracovných pomerov u rôznych zamestnávateľov, ktoré skončí v ten istý deň pre odchod do dôchodku, odchodné mu poskytne len jeden zamestnávateľ.
04.08.2020
Čítať viac o Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa

Vyberáme z banky.sk