UNIQA: Škody po zemetrasení stúpajú, kryté sú v poistení nehnuteľnosti a domácnosti

Klienti UNIQA stále nahlasujú škody, ktoré spôsobilo zemetrasenie na východe Slovenska. V zasiahnutej oblasti evidujeme do tejto chvíle 107 nahlásených udalostí s predbežným odhadom výšky škôd viac ako 1 milión Eur. Naši klienti udalosti stále nahlasujú a predpokladáme, že výška škôd bude ešte stúpať.

uniqa
Väčšina hlásení sa týka okresov Humenné, Vranov nad Topľou, Stropkov či Medzilaborce, Bardejov a Prešov. „Klienti najčastejšie hlásia popraskané múry, steny, omietky, sadrokartón; poškodené komíny, strechy a presklené balkóny, takisto aj poškodenie vecí zo zariadenia domácnosti – nábytok či spotrebiče,“ hovorí riaditeľ oddelenia likvidácie UNIQA Daniel Červenka.

Na mieste sú už odvčera technici UNIQA, ktorí pomáhajú s dokumentáciou a vyčíslením škôd. Klientom odporúčame, aby škody nahlasovali online na www.uniqa.sk a priložili fotografie poškodených častí nehnuteľností alebo zariadenia domácností.

„K vybaveniu poistných udalostí budeme pristupovať čo najrýchlejšie a budeme sa snažiť vyjsť klientom maximálne v ústrety. Sme si vedomí, že ľudia si potrebujú čo najskôr obnoviť svoje bývanie,“ zdôraznil D. Červenka.

Škody po zemetrasení budú v súlade s poistnými podmienkami hradené z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti.

Zemetrasenie bez pohľadu na intenzitu kryje už základný balík poistenia

Zemetrasenie je živelné riziko, ktoré má UNIQA kryté v rámci základného balíka poistenia nehnuteľnosti aj domácnosti, bez ohľadu na jeho intenzitu alebo seizmické stupne. Netreba ho teda nijak pripoisťovať. Znamená to, že každý klient, ktorý si uzavrel ktorýkoľvek balík poistenia domova v UNIQA, má kryté živelné riziká, medzi ktoré patrí aj zemetrasenie.

Skúsenosti zo živelných udalostí, akou je aj zemetrasenie ukazujú, že je veľmi dôležité, aby bol domov poistený komplexne teda nielen nehnuteľnosť, ale aj domácnosť. „V takom prípade dostanú ľudia plnenie nielen za škody na samotnej nehnuteľnosti aj za škody, ktoré živel napáchal v zariadení domácnosti – napr. zničený nábytok, spotrebiče, športové potreby, elektronika a pod.,“ pripomína Daniel Červenka z UNIQA.

Vyberáme z poistovne.sk

18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok
reading-in-hospital-waiting-room

Pri zubnom benefite si nezamieňajte preventívnu prehliadku so vstupnou lekárskou prehliadkou

Zdravotné poisťovne ponúkajú zubné benefity, ktorých čerpanie je podmienené absolvovaním preventívnej prehliadky. Pozor, na akú prehliadku idete. Poistovne.sk zisťovali viac.
22.11.2023 | redakcia
Čítať viac o Pri zubnom benefite si nezamieňajte preventívnu prehliadku so vstupnou lekárskou prehliadkou

Vyberáme z banky.sk