UNIQA: Škody po zemetrasení stúpajú, kryté sú v poistení nehnuteľnosti a domácnosti

Klienti UNIQA stále nahlasujú škody, ktoré spôsobilo zemetrasenie na východe Slovenska. V zasiahnutej oblasti evidujeme do tejto chvíle 107 nahlásených udalostí s predbežným odhadom výšky škôd viac ako 1 milión Eur. Naši klienti udalosti stále nahlasujú a predpokladáme, že výška škôd bude ešte stúpať.

uniqa
Väčšina hlásení sa týka okresov Humenné, Vranov nad Topľou, Stropkov či Medzilaborce, Bardejov a Prešov. „Klienti najčastejšie hlásia popraskané múry, steny, omietky, sadrokartón; poškodené komíny, strechy a presklené balkóny, takisto aj poškodenie vecí zo zariadenia domácnosti – nábytok či spotrebiče,“ hovorí riaditeľ oddelenia likvidácie UNIQA Daniel Červenka.

Na mieste sú už odvčera technici UNIQA, ktorí pomáhajú s dokumentáciou a vyčíslením škôd. Klientom odporúčame, aby škody nahlasovali online na www.uniqa.sk a priložili fotografie poškodených častí nehnuteľností alebo zariadenia domácností.

„K vybaveniu poistných udalostí budeme pristupovať čo najrýchlejšie a budeme sa snažiť vyjsť klientom maximálne v ústrety. Sme si vedomí, že ľudia si potrebujú čo najskôr obnoviť svoje bývanie,“ zdôraznil D. Červenka.

Škody po zemetrasení budú v súlade s poistnými podmienkami hradené z poistenia nehnuteľnosti a domácnosti.

Zemetrasenie bez pohľadu na intenzitu kryje už základný balík poistenia

Zemetrasenie je živelné riziko, ktoré má UNIQA kryté v rámci základného balíka poistenia nehnuteľnosti aj domácnosti, bez ohľadu na jeho intenzitu alebo seizmické stupne. Netreba ho teda nijak pripoisťovať. Znamená to, že každý klient, ktorý si uzavrel ktorýkoľvek balík poistenia domova v UNIQA, má kryté živelné riziká, medzi ktoré patrí aj zemetrasenie.

Skúsenosti zo živelných udalostí, akou je aj zemetrasenie ukazujú, že je veľmi dôležité, aby bol domov poistený komplexne teda nielen nehnuteľnosť, ale aj domácnosť. „V takom prípade dostanú ľudia plnenie nielen za škody na samotnej nehnuteľnosti aj za škody, ktoré živel napáchal v zariadení domácnosti – napr. zničený nábytok, spotrebiče, športové potreby, elektronika a pod.,“ pripomína Daniel Červenka z UNIQA.

Vyberáme z poistovne.sk

grateful-patient

Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne

To, že vysoký krvný tlak ľudia podceňujú a mnohí ani netušia, že ho majú, je už dlhšie známe. Zdravotné poisťovne upozorňujú na nové fakty o hypertenzii, ktorou trpia už aj deti.
20.06.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne
20073

Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.
19.06.2024
Čítať viac o Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne
burst-partners-donut-float-fun

Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Výhody zdravotnej poisťovne viete využiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pozrite si, ako so zdravotnou poisťovňou môžete ušetriť desiatky eur a v ktorých prípadoch jej pomoc naozaj oceníte.
19.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Vyberáme z banky.sk