Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.

IMG_2913-R
Z toho na Českú republiku pripadol podiel podľa vyjadrení spoločnosti zhruba 400 mil. eur a na Slovenskú republiku približne 209 mil. eur. Poistný kmeň v Českej republike a na Slovensku predstavoval ku koncu septembra 2,99 milióna. Z toho česká časť tvorila 60 % a slovenská 40 %. Hrubý deväťmesačný zisk dosiahol 60,9 mil. eur, čistý zisk 49,1 mil. eur.

V porovnaní s minulým rokom firme pomohli aj lepšie výsledky v oblasti škodovosti, najmä v Českej republike. „Podarilo sa nám tiež zvýšiť medziročnú dynamiku rastu, ktorá sa týkala prakticky všetkých segmentov nášho podnikania,“ povedal generálny riaditeľ finančnej skupiny Uniqa v Českej republike a na Slovensku Rastislav Havran.

Zo slovenského predpísaného poistného bolo 60 % v neživotnom segmente, teda približne 126 mil. eur. Zvyšných necelých 40 % pochádzalo zo životného segmentu, teda 83 mil. eur. Za deväť mesiacov spoločnosť Uniqa Slovensko zvýšila predpísané poistné medziročne o 8,9 %. Výrazne tak zrýchlila svoju dynamiku, keďže vlani to bol rast o 1,7 %.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď vznikla pod názvom Poisťovňa Otčina. V roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa. V roku 2021 začala firma na Slovensku fungovať už len ako pobočka, a to pod názvom Uniqa pojišťovna, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Vyberáme z poistovne.sk

povoden1-redakcia

Allianz hlási výrazný nárast škôd po živloch. Náklady za ne sú rovnaké ako za celý jeden rok

Prírodné živly opäť ukazujú svoju silu. Od začiatku júna nahlásili klienti Allianz – Slovenskej poisťovne denne v priemere 75 poistných udalostí spôsobených živlom.
17.07.2024
Čítať viac o Allianz hlási výrazný nárast škôd po živloch. Náklady za ne sú rovnaké ako za celý jeden rok
burst-brodie-car

Súvisí výkon motora s počtom nehôd?

Je to mýtus, alebo pravda, že autá so silnejším motorom sa častejšie dostávajú do kolíznych situácií? Toto hovoria data.
17.07.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Súvisí výkon motora s počtom nehôd?
burst-matthew-Henry-pink-pill-pattern-on-a-baby-blue-surface

V Česku hľadajú cesty, ako doručiť lieky na predpis až domov, na Slovensku s tým máme už dvojročné skúsenosti

Politici, ale aj odborníci v Českej republike aktuálne riešia návrh zákona, ktorý by okrem voľnopredajných liekov, ktoré sa dajú objednať online s doručením domov, bolo možné doručovať na adresu aj lieky vydávané výhradne na lekársky predpis. Kým niektorí tento krok vítajú ako uľahčenie života pacienta, iní sa obávajú o zdravie pacientov.
16.07.2024
Čítať viac o V Česku hľadajú cesty, ako doručiť lieky na predpis až domov, na Slovensku s tým máme už dvojročné skúsenosti

Vyberáme z banky.sk