Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.

IMG_2913-R
Z toho na Českú republiku pripadol podiel podľa vyjadrení spoločnosti zhruba 400 mil. eur a na Slovenskú republiku približne 209 mil. eur. Poistný kmeň v Českej republike a na Slovensku predstavoval ku koncu septembra 2,99 milióna. Z toho česká časť tvorila 60 % a slovenská 40 %. Hrubý deväťmesačný zisk dosiahol 60,9 mil. eur, čistý zisk 49,1 mil. eur.

V porovnaní s minulým rokom firme pomohli aj lepšie výsledky v oblasti škodovosti, najmä v Českej republike. „Podarilo sa nám tiež zvýšiť medziročnú dynamiku rastu, ktorá sa týkala prakticky všetkých segmentov nášho podnikania,“ povedal generálny riaditeľ finančnej skupiny Uniqa v Českej republike a na Slovensku Rastislav Havran.

Zo slovenského predpísaného poistného bolo 60 % v neživotnom segmente, teda približne 126 mil. eur. Zvyšných necelých 40 % pochádzalo zo životného segmentu, teda 83 mil. eur. Za deväť mesiacov spoločnosť Uniqa Slovensko zvýšila predpísané poistné medziročne o 8,9 %. Výrazne tak zrýchlila svoju dynamiku, keďže vlani to bol rast o 1,7 %.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď vznikla pod názvom Poisťovňa Otčina. V roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa. V roku 2021 začala firma na Slovensku fungovať už len ako pobočka, a to pod názvom Uniqa pojišťovna, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Vyberáme z poistovne.sk

business-sales-meeting

Čo poisťovne považujú za poistný podvod?

Napriek tomu, že za poistný podvod môže hroziť aj väzenie, každý rok sa pokúša oklamať poisťovňu tisíce ľudí. Čo všetko považuje poisťovňa za poistný podvod?
23.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo poisťovne považujú za poistný podvod?
view-of-a-tidy-living-room-with-a-grey-sectional

Pri škode na majetku si dajte pozor, z ktorej poistky žiadate odškodnenie

Pozrite si, čo treba robiť ak vás vytopí sused a z ktorej poistky si treba žiadať odškodnenie od poisťovne. Pri náhrade škody z poistenia domácnosti/nehnuteľnosti a pri náhrade škody z poistneia zodpovednosti za škodu poisťovne totiž vyčíslia rôzne sumy.
21.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Pri škode na majetku si dajte pozor, z ktorej poistky žiadate odškodnenie
bankomat-poskodeny-GDV

Zaujímavosť: Útoky na bankomaty pomocou výbušnín rapídne stúpli

Celoštátny zväz nemeckého poisťovníctva (GDV) zverejnil správu o tom, že v Nemecku stále pribúdajú útoky na bankomaty pomocou výbušnín. GDV prvýkrát v histórii zverejnil aj konkrétne údaje o útokoch a vzniknutých škodách.
19.02.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Zaujímavosť: Útoky na bankomaty pomocou výbušnín rapídne stúpli

Vyberáme z banky.sk