Union poisťovňa v minulom roku zlepšila svoje hospodárenie

Kým v roku 2017 vykázala stratu niečo cez 1 mil. eur, tak v roku 2018 to bol hrubý zisk 47 tis. eur.


Union poisťovňa sa v minulom roku v rámci hospodárenia dostala do plusu. Kým v roku 2017 vykázala stratu niečo cez 1 mil. eur, tak v roku 2018 to bol hrubý zisk 47 tis. eur. Významným úspechom vlaňajška bolo podľa vyjadrení firmy podstatné zlepšenie škodovosti v poistení motorových vozidiel, pri súčasnom udržaní tempa medziročného rastu predpisu poistného v tejto kategórii poistenia. To sa v konečnom dôsledku pozitívne odrazilo aj na hospodárskom výsledku poisťovne. Ten bol nad očakávaniami a plánom. Avšak pre daň z príjmu v konečnom dôsledku poisťovňa vykázala čistú stratu 142 tis. eur.

Spoločnosť dosiahla vlani predpis poistného 57,46 mil. eur a v medziročnom porovnaní ho zvýšila o 8,2 %. Neživotné poistenie z toho stúplo o 11,1 % na 48 mil. eur. Najvyšší rast bol v rámci neživotného poistenia opäť v poistení motorových vozidiel, a to o 1,8 mil. eur. Významný rast bol aj v poistení majetku a v cestovnom poistení. Prakticky ale medziročne rástli všetky produktové kategórie. Životné poistenie mierne kleslo o 4,8 % na 9,4 mil. eur.

V poistení motorových vozidiel popri kontinuálnom ozdravovaní kmeňa, hlavne vo flotilovom poistení, dosiahla poisťovňa Union nárast, či už v segmente povinného zmluvného poistenia pri raste o 10 %, ako aj v segmente havarijného poistenia, kde bol nárast o 15 %. Dôsledným prehodnocovaním vysoko škodových klientov sa poisťovni podľa jej vyjadrení podarilo výrazne znížiť ukazovateľ škodovosti v danom segmente.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.
 

Vyberáme z poistovne.sk

Doktor a peniaze-005

Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera

Efektívnosť výberu poistného by sa podľa PR špecialistu Dôvery Mateja Štiepanského nezlepšila, administrácia platieb odvodov je na minimálnej úrovni už dnes.
25.09.2020
Čítať viac o Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera
mountains-as-far-as-the-eye-can-see

Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Slovenské hory sú mimoriadne obľúbeným miestom na dovolenku. Aj keď ste sa poistili, dodržiavať musíte určité pravidlá, aby vám v prípade poistnej udalosti, poisťovňa vyplatila odškodné.
25.09.2020 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Vyberáme z banky.sk