Tretinu výdavkov na zdravotnú starostlivosť si platíme sami

 


Až 31% nákladov súvisiacich so zdravotnou starostlivosťou si Slováci podľa štatistík platia z vlastného vrecka mimo systému zdravotného poistenia. Nepríjemné zdravotné komplikácie tak často sprevádzajú aj komplikácie finančné. VÚB banka preto prináša nový program doplnkového zdravotného poistenia, ktorý okrem finančnej pomoci v čase liečenia či hospitalizácie umožňuje klientom využiť aj zdravotné asistenčné služby či konzultáciu lekárskej diagnózy.

Aj keď Slováci majú v rámci verejného zdravotného poistenia ústavou garantovanú bezplatnú zdravotnú starostlivosť, z vlastného vrecka uhrádzajú takmer tretinu nákladov s ňou súvisiacich (napr. lieky, pomôcky, hospitalizácia)*. Doplnkové zdravotné poistenie od VÚB banky je určené všetkým, ktorí si uvedomujú, že tieto výdavky môžu negatívne ovplyvniť kvalitu ich života a života ich rodín, a že nielen garancia, ale aj kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti je dôležitá. Poistenie v prvom rade pomáha finančne zvládnuť obdobie výpadku plnohodnotného príjmu počas liečenia či hospitalizácie v nemocnici. „Vychádzali sme zo zdravotníckych štatistík, ktoré odrážajú reálne potreby pacientov. Na prvom mieste sme doň zahrnuli akútne chirurgické zákroky a hospitalizácie - teda také, kedy nemáte veľkú možnosť sa vopred pripraviť na výpadok príjmov. Dnes je pritom akútna každá piata hospitalizácia,“ hovorí Robert Seko, produktový manažér pre bankopoistenie. Poistenie kryje aj obdobie hospi
talizácie a rekonvalescencie po úraze. Ďalšou časťou poistenia, ktorej dôležitosť neustále narastá, sú kritické choroby, ako je napríklad rakovina, infarkt myokardu či skleróza multiplex. Počet diagnostikovaných kritických chorôb stúpa ročne až o hrozivých 17%*.

„Okrem finančného plnenia v prípade poistnej udalosti má každý možnosť požiadať o konzultáciu lekárskej diagnózy a stanoveného postupu liečenia. Výsledkom je záverečná analýza tímu špecialistov, ktorí potvrdia alebo vyvrátia pôvodné stanovisko ošetrujúceho lekára a navrhnú liečbu,“ dopĺňa Robert Seko. Návrh je pripravený tak, aby mohol byť realizovaný v rámci verejného zdravotného poistenia

Klienti získavajú aj širokú škálu asistenčných služieb, ktoré im zabezpečia plynulý chod domácnosti bez dodatočných nákladov v čase ich hospitalizácie a po návrate z nemocnice. Využiť ich môžu už pri dvojdňovej hospitalizácii. V rámci poistenia majú klienti možnosť kedykoľvek konzultovať s lekárom či právnikom po telefóne otázky týkajúce sa ich zdravotného stavu.

Doplnkové zdravotné poistenie je určené aj neklientom VÚB a banka ho ponúka v dvoch úrovniach: Štandard (8,50 eur mesačne) a Štandard Plus (12 eur mesačne). Obe kryjú rovnaké riziká, líšia sa len výškou poistného plnenia.

Okrem Doplnkové zdravotného poistenia ponúka VÚB banka aj ďalšie poistné služby zmierňujúce negatívne finančné dopady chorôb a úrazov. Klienti s Flexiúčtom si môžu zriadiť Zdravotné asistenčné služby s poistením hospitalizácie, kde im banka v prípade hospitalizácie dlhšej ako 14 dní v dôsledku úrazu alebo choroby vyplatí jednorazové plnenie vo výške 50 eur. Ďalším poistením k Flexiúčtu je Poistenie platieb, s ktorým pri dlhodobej práceneschopnosti získajú mesačne 166 eur na úhradu pravidelných výdavkov.

Všetky poistenia si môžu zriadiť klienti vo veku do 60 rokov bez dokladovania zdravotného stavu a využívať ich môžu až do dovŕšenia 65. roku života. VÚB banka ich ponúka v spolupráci s Poisťovňou Cardif Slovakia.
 

Vyberáme z poistovne.sk

FEIT_DOD-UM-2020-square

E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Od 4. decembra 2020 sa uskutoční tretí ročník úspešného e-športového festivalu, ktorý je plný turnajov a bohatého programu. Nadšenci počítačových a konzolových hier zabojujú o zaujímavú finančnú odmenu, zahrajú si virtuálne už prvý decembrový víkend. Zápasy budú moderované zo štúdia Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline (FEIT UNIZA). Jednotlivci aj tímy sa môžu registrovať na webe festivalu v sekcii Turnaje, 1. decembra 2020.
02.12.2020
Čítať viac o E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok
31271_obr

Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla

Národná banka Slovenska odporučila najväčším poisťovniam nerozdeľovať dividendy, aby tak posilnila odolnosť sektora v čase pandémie.
01.12.2020
Čítať viac o Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla
Penazenka a peniaze-001

Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Súhlasíme s prístupom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré deklarovalo, že cieľom návrhu ústavného zákona je vniesť so dôchodkového systému stabilitu, solidaritu, udržateľnosť a spravodlivosť.
01.12.2020
Čítať viac o Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Vyberáme z banky.sk