TOP benefity poisťovne Dôvera na rok 2023-2024

Zdravotná poisťovňa Dôvera ponúka poistnencom veľa nových benefitov. Využiť ich môžu všetci jej poistenci, nielen úzka skupina. Toto sú najzaujímavejšie novinky.

nemocnicaBory7-redakcia

Okrem tradičných benefitov, ktoré sa týkajú starostlivosti o zuby, oči a vrátenie doplatkov za lieky, prišla v tomto roku Dôvera s niekoľkými novinkami:

Odvoz do nemocnice Bory zadarmo

TOP novinka v benefitoch je spojená s novootvorenou nemocnicou Bory v Bratislave. Dôvera ponúka poistencom odvoz do nemocnice na plánovanú operáciu a odvoz späť domov zadarmo.

Podmienky:

- dospelý pacient (v nemocnici Bory nie je detské oddelenie)
- má dohodnutú plánovanú operáciu/hospitalizáciu
- nemá nedoplatky na zdravotnom poistení
- absolvoval vstupné vyšetrenie v nemocnici Bory

Výhodou tohto benefitu je to, že platí aj pre pacientov, ktorí nemajú indikovaný prevoz do nemocnice. Napríklad pri operácii žalúdka človeka bežne do nemocnice sanitka nezoberie, v Boroch sa do nemocnice zvezie aj taký pacient bezplatne. Dôvera sľubuje dopraviť do nemocnice aj z nemocnice pacientov zo všetkých kútov Slovenska, hoci aj z Humenného.
Benefit môže poistenec využiť jedenkrát ročne.

Bezplatný prevoz sa netýka pôrodov, bežných vyšetrení ani zakrokov 1-dňovej chirurgie. Odvoz do nemocnice môžu využiť súčasní poistenci Dôvery. Poistenci, ktorí sa prepoistia do Dôvery do konca septembra, môžu tento benefit využiť od 1.1.2024.

Nové benefity pre deti

Novým benefitom je genetický test zameraný na skríning spinálnej svalovej artrofie pre všetkých novorodencov a kojencov do 2 rokov. Včasné odhalenie diagnózy umožní nasadiť účinnú liečbu. Test sa robí z kvapky krvi, ktorú odoberie pediater. Podmienkou je, že pediater má zmluvu s laboratóriom Unilabs. Cena testu je 50 eur a deti poistené v Dôvere ho majú zadarmo.

Dlhoročným obľúbeným benefitom je aj taška BabyBox plná kozmetiky a potrieb pre novorodencov a mamičky. Od apríla 2023 Dôvera zvýšila hodnotu Babyboxu z 50 až na 70 eur a mamičky v nej nájdu napríklad aj odsávačku hlienov. O bezplatné doručenie Babyboxu môžu požiadať matky všetkých detí do 2 rokov poistených v Dôvere.

Bezplatné online vyšetrenie kože

Ďalšou zaujímavou novinkou je bezplatné online vyšetrenie kože.
Dôvera ako prvá zdravotná poisťovňa chce motivovať svojich poistencov, aby venovali viac pozornosti svojim kožným problémom a prevencii kožných ochorení. Za posledných 5 rokov navštívila kožného lekára len 1/3 poistencov Dôvery. Problémom môže byť dostupnosť špecialistov a čakacie lehoty.
Bezplatné online vyšetrenie kože môžu využiť všetci poistenci Dôvery a postup je veľmi jednoduchý:
  • poistenec sa prihlási na webe
  • zaregistruje sa v AIP Derm
  • nahrá fotografiu svojho kožného problému (napr. znamienka)
  • stručne popíše príznaky a odpovie na zopár otázok
  • umelá inteligencia vyhodnotí poskytnuté informácie a lekárovi odporučí pravdepodobnú diagnózu
  • každý jeden prípad potvrdí a uzavrie dermatovenerológ a navrhne liečbu
  • poistenec za použitie služby nič neplatí
Do 3 dní sa poistenec dozvie výsledky a predpísanú liečbu, prípade dostane odporúčanie na osobnú návšetvu u kožného.
Diagnostiku pomocou umelej inteligencie vykonáva zahraničná spoločnosť AIP Derm. Najlepšie výsledky dosahuje práve pri diagnostike kožných ochorení.

Príspevok 50 eur na psychológa

Rovnako dôležité ako naše fyzické zdravie je aj psychické zdravie. Veď kto z nás nezažil ťažké chvíle v práci, škole, rodine, či sa psychicky nevie vysporiadať s chronickou chorobou? A niekedy naozaj stačí niekoľko rozhovorov so psychológom.
A práve na oblasť duševného zdravia je zameraný benefit, v rámci ktorého poistenci Dôvery získajú 5 kupónov, každý v hodnote 10 eur. Využiť ich môžu na online konzultácie s psychológmi a psychoterapeutmi, ktorí pôsobia na platformách ksebe.sk a hedepy.sk.

Bezplatné cytologické vyšetrenie krčka maternice LBC

Tento benefit je určený ženám a je zameraný na včasné odhalenie rakoviny krčka maternice. Na rozdiel od bežného cytologického vyšetrenia, pri LBC metóde je nižšie riziko falošnej pozitivity. Za vyšetrenie LBC metódou sa bežne dopláca 25-30 eur, poistenky Dôvery ho majú bezplatne. Podmienkou je, že gynekológ má zmluvu s laboratóriom Unilabs. Vyšetrenie je súčasťou preventívnej prehliadky u gynekológa.


Prehľad benefitov Dôvery

NOVINKY
- bezplatná doprava do a z nemocnice Bory
- online kožné vyšetrenie ZDARMA
- Baby box v hodnote 70 eur (pre deti)
- skríning spinálnej svalovej distrofie ZDARMA (pre deti)
- 50 eur kupóny na online konzultácie so psychológom
- bezplatné cytologické vyšetrenie krčka maternice LBC

OBĽÚBENÉ BENEFITY
- 150 eur príspevok na zuby + 30 eur zubný balíček pre 4-ročných
- 300 eur vrátenie doplatkov za lieky pre deti a ich rodičov
- 50 eur príspevok na okuliare pre deti

- Dôvera pomáha diabetikom a hypertonikom
- grantový program Bojovníci za zdravie
- zľavy na nepovinné očkovania
- 50 % zľava za nadštandardnú izbu v nemocnici Svet zdravia
- zľavy v kúpeľoch, lekárňach, e-shopoch

Koľko ušetrili poistenci Dôvery

Benefity, ktoré poskytujú svojim poistencom zdravotné poisťovne, sú zaujímavé pre ľudí len vtedy, ak ich vedia využiť. Ak sú podmienky čerpania príliš komplikované, mnoho ľudí si na nich nesiahne. "Celkove sme našim poistencom vyplatili už 74,5 milióna eur prostredníctvom benefitov, ako sú vrátenie doplatkov za lieky 300+300, Príspevok na okuliare, a Zdravé zuby. Dovolíme si tvrdiť, že je to viac než ktorákoľvek iná zdravotná poisťovňa," hovorí Branislav Cehlárik, PR manažér zdravotnej poisťovne Dôvera a dodáva "Neprekvapuje nás záujem práve o tieto služby, lebo nežijeme ľahkú dobu a veľa ľudí žije v núdzi. Napríklad o preplatenie nákladov na ošetrenie zubov nás dokopy požiadalo už takmer 630-tis. poistencov. Kým v roku 2021 sme vyplatili 12 mil.€, vlani to bolo už 13,5 mil.€."
 

Vyberáme z poistovne.sk

business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc
holiday-suitcase

Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Všímajte si poistné riziká i výšku krytia. Poradíme vám aj, na čo netreba zabudnúť pred vycestovaním.
20.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Vyberáme z banky.sk