Ste doma? Pozor na úrazy!

Minulý rok vyplatila Allianz – SP svojim klientom za úrazy vyše 18 miliónov eur. Najčastejšie sa doma zraníme pri upratovaní, varení či práci v záhrade a okolo domu. Štvrtina úrazov sa stáva deťom, a to najmä pri náraze o radiátor či stôl alebo pri skákaní na trampolíne.


Pády a pošmyknutia pri upratovaní, popáleniny pri varení, či odreniny a zlomeniny detí pri hre. Aj v čase domácej izolácie je potrebné dbať na bezpečnosť, podľa štatistík Allianz – Slovenskej poisťovne sa totiž mnohé úrazy stávajú práve v domácnostiach. „Minulý rok nám naši klienti nahlásili spolu 64 221 úrazov, čo je v priemere 176 úrazov denne. Dohromady sme za tieto úrazy vyplatili viac ako 18 miliónov eur,“ konštatuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

Vnútri aj vonku


K úrazom v domácnosti dochádza podľa L. Muthovej vo vnútri domov a bytov, ale aj vonku – v záhradách či na dvoroch. „Medzi najčastejšie úrazy v domácnosti patria pády z rebríka pri opravách alebo pri umývaní okien, pošmyknutia a pády na schodoch a kobercoch, rezné rany pri krájaní nožom, pády v záhrade pri rezaní konárov, ale aj pošmyknutia vo vani či sprche,“ bilancuje L. Muthová. Výsledkom takýchto úrazov boli zlomeniny lakťa s dobou liečenia 70 dní, podvrtnutie krčnej chrbtice s dobou liečenia 22 dní, zlomeniny rebier s dobou liečenia 56 dní či pomliaždenie hrudníka s dobou liečenia 15 dní. „Riešili sme prípad, keď sa klient pokúšal zavesiť obraz na stenu. Pri zatĺkaní klincov sa netrafil a pomliaždil si prst. V inom prípade gazdiná vyberala z chladničky jedlo a na nohu jej spadol zaváraninový pohár. Zlomil jej celý jeden prst, ktorý si liečila takmer mesiac. Ďalší klient si pomliaždil prsty pri príprave dreva do krbu,“ konštatuje L. Muthová.

Každý štvrtý úraz si spôsobí dieťa


Približne štvrtina z týchto úrazov sa stáva deťom. „Z detských úrazov nám klienti najčastejšie hlásia poistné udalosti, keď sa deti pri hre buchnú o radiátor, roh stola alebo posteľ a spôsobia si rany na tvári a hlave. Veľa úrazov vzniká aj pri skákaní na trampolínach, a to najmä podvrtnutie členkov. Odškodňovali sme aj v prípade, keď sa batoľa hralo s drevenou hračkou, sestra sa k nemu naklonila a súrodenecká hrá skončila úderom do tváre a zlomeninou nosa,“ dodáva L. Muthová.

Úrazy, ktoré vzniknú doma či vonku sú kryté úrazovým životným poistením. Viac informácií nájdete na www.allianzsp.sk/rizikove-zivotne-poistenie-stastny-zivot.

(Tlačová správa)


 

Vyberáme z poistovne.sk

hand-on-steering-wheel

Pri dopravnej nehode vám vedia pomôcť asistenčné spoločnosti

Ľudia často nevedia, ako správne postupovať pri dopravnej nehode. Dokonca ani nevedia, na čo všetko majú z poisťovne nárok. Na trhu už existujú firmy, ktoré vám v prípade nehody zabezpečia všetko potrebné od prvotnej telefonickej konzultácie cez vyplnenie záznamu o nehode až po opravu auta.
14.05.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Pri dopravnej nehode vám vedia pomôcť asistenčné spoločnosti
in-office-working-on-laptop

Životné poistenie môžete uzavrieť bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste očkovaní proti COVID-19

Na internete sa šíri nepravdivá informácia o tom, že ľudia zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 si nemôžu uzavrieť životné poistenie. Overovali sme túto informáciu v poisťovniach.
13.05.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Životné poistenie môžete uzavrieť bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste očkovaní proti COVID-19
woman-texting-gradient-iphone

Má vinník povinnosť nahlásiť nehodu do poisťovne, aj keď jeho auto nie je poškodené?

Vodič nákladného auta pri cúvaní poškodil iné osobné auto. Keďže na nákladiaku nebola žiadna škoda, šofér to uzavrel tak, že do poisťovne nahlásiť škodovú udalosť nemusí ísť. Mal pravdu? Čo radia odborníci? Prinášame vám niekoľko užitočných odporúčaní.
11.05.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Má vinník povinnosť nahlásiť nehodu do poisťovne, aj keď jeho auto nie je poškodené?

Vyberáme z banky.sk