Standard & Poor's potvrdil rating UNIQA Insurance Group

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) potvrdila priaznivý rating značke UNIQA.

60878
Odborníci ratingovej agentúry považujú za hlavné dôvody konkurencieschopnosti skupiny jej klientsky orientovaný prístup a spoluprácu s bankami (najmä Raiffeisen), ktoré predávajú poistné produkty (bancassurance).

Agentúra S&P pozitívne hodnotí aj úspešnú integráciu spoločností AXA, ktorá zlepšila pozíciu UNIQA v Poľsku, Českej republike a na Slovensku. Analytici očakávajú, že tento trend bude pokračovať.

Experti ratingovej agentúry zastávajú názor, že UNIQA si vďaka cielenej stratégii organického a anorganického rastu vybudovala na rakúskom a stredoeurópskom poistnom trhu dobre etablovanú trhovú pozíciu a široké a rôznorodé produktové portfólio.

Potvrdený rating

Agentúra S&P v novembri 2023 opäť potvrdila ratingy UNIQA Österreich Versicherungen AG a UNIQA Re AG na úrovni "A" a rating UNIQA Insurance Group AG na úrovni "A-" so stabilným výhľadom.

Vyberáme z poistovne.sk

packed-and-ready-to-go

Pri celoročnom cestovnom poistení si dajte pozor na maximálnu dobu nepretržitého vycestovania

Vedeli ste, že celoročné poistenie neplatí nepretržite? Po istej dobe sa totiž musíte vrátiť späť na Slovensko, inak vám poistenie prestane platiť. Porovnali sme tieto doby nepretžitého pobytu vo všetkých poisťovniach.
14.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Pri celoročnom cestovnom poistení si dajte pozor na maximálnu dobu nepretržitého vycestovania
persons-torso-on-a-motorbike-holding-a-map

Kedy sa vám oplatí ročné cestovné poistenie? Prepočítali sme to za vás

Ak počas roka vycestuje do zahraničia viackrát, môže sa vám oplatiť celoročné poistenie. Pozrite si porovnanie na rok 2024, čo vás vyjde lacnejšie.
12.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Kedy sa vám oplatí ročné cestovné poistenie? Prepočítali sme to za vás
burka-redakcia

Škody po záplavách poisťovne vyčísľujú na stovky tisíc euro

Vlna povodní a záplav, ktoré od začiatku júna sužujú Európu, páchajú značné škody aj na Slovensku. Pozrite si, koľko škôd už zaznamenali poisťovne.
12.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Škody po záplavách poisťovne vyčísľujú na stovky tisíc euro

Vyberáme z banky.sk