Standard & Poor's potvrdil rating UNIQA Insurance Group

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) potvrdila priaznivý rating značke UNIQA.

60878
Odborníci ratingovej agentúry považujú za hlavné dôvody konkurencieschopnosti skupiny jej klientsky orientovaný prístup a spoluprácu s bankami (najmä Raiffeisen), ktoré predávajú poistné produkty (bancassurance).

Agentúra S&P pozitívne hodnotí aj úspešnú integráciu spoločností AXA, ktorá zlepšila pozíciu UNIQA v Poľsku, Českej republike a na Slovensku. Analytici očakávajú, že tento trend bude pokračovať.

Experti ratingovej agentúry zastávajú názor, že UNIQA si vďaka cielenej stratégii organického a anorganického rastu vybudovala na rakúskom a stredoeurópskom poistnom trhu dobre etablovanú trhovú pozíciu a široké a rôznorodé produktové portfólio.

Potvrdený rating

Agentúra S&P v novembri 2023 opäť potvrdila ratingy UNIQA Österreich Versicherungen AG a UNIQA Re AG na úrovni "A" a rating UNIQA Insurance Group AG na úrovni "A-" so stabilným výhľadom.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk