Sporitelia mali k piatku na účtoch takmer 38,3 mld. Sk

V rastových fondoch penzijné spoločnosti evidovali k minulému piatku úspory klientov v hodnote takmer 25,2 mld. Sk

Majetok dôchodkových sporiteľov uložený vo fondoch, ktoré spravujú dôchodkové správcovské spoločnosti, dosiahol k piatku minulého týždňa takmer 38,3 mld. Sk. Čistá hodnota majetku, ktorý spravuje šesť dôchodkových správcovských spoločností, sa tak počas minulého týždňa zvýšila o 103,2 mil. Sk. V rastových fondoch penzijné spoločnosti evidovali k minulému piatku úspory klientov v hodnote takmer 25,2 mld. Sk. Vo vyvážených bolo takmer 11,56 mld. Sk a v konzervatívnych fondoch takmer 1,55 mld. Sk. Informovala o tom Asociácia dôchodkových správcovských spoločností.

Hodnota dôchodkových jednotiek sa ku koncu minulého týždňa pohybovala v jednotlivých rastových fondoch od 1,0851 Sk do 1,1279 Sk. Mezitýždenne ide pritom v jednotlivých fondoch o pokles o 0,0028 Sk až 0,0085 Sk. Vo vyvážených fondoch predstavovali hodnoty dôchodkových jednotiek od 1,0838 Sk po 1,1253 Sk. Ide o medzitýždenné zníženie o 0,0023 Sk až 0,0057 Sk. V piatich konzervatívnych fondoch sa hodnoty dôchodkových jednotiek zvýšili o 0,0003 Sk až 0,0009 Sk, v jednom fonde hodnota penzijnej jednotky medzitýždenne klesla o 0,0005 Sk. K minulému piatku sa tak hodnoty dôchodkových jednotiek v jednotlivých konzervatívnych fondoch pohybovali od 1,0750 Sk do 1,0887 Sk.

©2005, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-towfiqu-barbhuiya-3440682-11716934

Vysoký BMI je rizikový faktor pri zdraví aj pri životnom poistení

Nadváha a obezita dnes týka viac než 50% slovenskej dospelej populácie. BMI dosahuje rekordné hodnoty. Dokážu tento trend zvrátiť „ zázračné lieky na chudnutie“?
04.05.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Vysoký BMI je rizikový faktor pri zdraví aj pri životnom poistení
pexels-towfiqu-barbhuiya-3440682-11350076

Výška poistného plnenia. Čo sa skrýva v tejto sume?

Každého, kto nahlasuje škodu do poisťovne, zaujíma, koľko od poisťovne dostane peňazí. Niektorí sú so sumou spokojní, iní čakali viac. Od čoho teda závisí výška poistného plnenia?
29.04.2026 | redakcia
Čítať viac o Výška poistného plnenia. Čo sa skrýva v tejto sume?

Vyberáme z banky.sk