Skupina VIG vykázala za tri štvrťroky zisk 301 mil. eur

Hrubé predpísané poistné skupiny Vienna Insurance Group za január až september stúplo o 0,7 percenta na 6,96 mld. eur.

 Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) za deväť mesiacov tohto roka evidovala mierny rast hrubého predpísaného poistného, a to o 0,7 percenta na sumu 6,96 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením za január až september bol v objeme 301,3 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 88,4 %. Výsledok však skresľoval výrazne slabší porovnávací základ, keď skupina v rovnakom období vlaňajška vytvorila jednorazové opravné položky v sume 195 mil. eur.

16 tipsport

VIG ďalej v utorok informovala, že príspevok regiónu strednej a východnej Európy (SVE) k jej celkovému zisku pred zdanením predstavoval 65 %. Na hospodárenie v prvých troch štvrťrokoch naďalej negatívne vplývali rekordne nízke úrokové sadzby Európskej centrálnej banky. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným, dosahuje v 1.-3. štvrťroku 2016 97,9 %.

Skupina Vienna Insurance Group podniká v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

Záplavy_Rudno_Allianz1

Prírodné živly spôsobujú čoraz viac škôd, pri niektorých medziročne stúpli aj o stovky percent

Prírodné živly spôsobili minulý rok najviac škôd za posledných 5 rokov. Medziročne stúpol počet škôd o 185 percent, pričom povodne a záplavy spôsobili nárast škodovosti o 433 percent. Na ochranu klientov pred podpoistením Allianz aktualizuje výšku poistnej sumy nehnuteľnosti podľa vývoja cien realít.
24.04.2024
Čítať viac o Prírodné živly spôsobujú čoraz viac škôd, pri niektorých medziročne stúpli aj o stovky percent
policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
24.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.
man-driving-in-car-interior

Mobil za volantom zabíja čím ďalej tým viac ľudí. Čo nato poisťovne?

V rámci EÚ Slovensko aktuálne patrí k piatim krajinám, ktoré majú nadpriemerný počet úmrtí pri dopravných nehodách. Kým počet obetí v EÚ klesá, na Slovensku nelichotivo rastie.
22.04.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Mobil za volantom zabíja čím ďalej tým viac ľudí. Čo nato poisťovne?

Vyberáme z banky.sk