Skupina VIG vykázala za tri štvrťroky zisk 301 mil. eur

Hrubé predpísané poistné skupiny Vienna Insurance Group za január až september stúplo o 0,7 percenta na 6,96 mld. eur.

 Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) za deväť mesiacov tohto roka evidovala mierny rast hrubého predpísaného poistného, a to o 0,7 percenta na sumu 6,96 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením za január až september bol v objeme 301,3 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 88,4 %. Výsledok však skresľoval výrazne slabší porovnávací základ, keď skupina v rovnakom období vlaňajška vytvorila jednorazové opravné položky v sume 195 mil. eur.

16 tipsport

VIG ďalej v utorok informovala, že príspevok regiónu strednej a východnej Európy (SVE) k jej celkovému zisku pred zdanením predstavoval 65 %. Na hospodárenie v prvých troch štvrťrokoch naďalej negatívne vplývali rekordne nízke úrokové sadzby Európskej centrálnej banky. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným, dosahuje v 1.-3. štvrťroku 2016 97,9 %.

Skupina Vienna Insurance Group podniká v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS
hands-grasping-a-steering-wheel

Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Každý deň nahlásia klienti Allianz – Slovenskej poisťovne v priemere 650 až 700 poistných udalostí. Približne tretina týchto škôd sa týka vozidiel. Čo robiť, aby vaša škoda bola vyriešená čo najskôr a k vašej spokojnosti? Tu je niekoľko tipov:
29.04.2021
Čítať viac o Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Vyberáme z banky.sk