Skupina VIG vykázala za prvý polrok zisk 201 mil. eur

Hrubé predpísané poistné skupiny Vienna Insurance Group za január až jún stúplo o 0,4 percenta na 4,9 mld. eur.


Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) v prvom polroku dosiahla mierny rast hrubého predpísaného poistného, a to o 0,4 percenta na sumu 4,9 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením za január až jún bol v objeme 201,3 mil. eur. Poisťovňa o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke. "Ohlásili sme zámer zdvojnásobiť zisk dosiahnutý vlani až do sumy 400 mil. eur a naše výsledky za prvý polrok ukazujú, že sme na správnej ceste pre dosiahnutie tohto cieľa," uviedla generálna riaditeľka VIG Elisabeth Stadlerová.

VIG podľa jej šéfky plán plní hoci sa nezmenilo prostredie nízkych úrokových sadzieb, ktoré má naďalej negatívny vplyv na finančné výsledky spoločnosti. Júlové potvrdenie ratingu VIG na stupni A+ medzinárodnou ratingovou agentúrou Standard & Poor's podľa šéfky poisťovne ukazuje presvedčenie agentúry, že VIG bude schopná udržať si vedúce postavenie na trhu Rakúska a v regióne strednej a východnej Európy.

Skupina Vienna Insurance Group podniká v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

Záplavy_Rudno_Allianz1

Prírodné živly spôsobujú čoraz viac škôd, pri niektorých medziročne stúpli aj o stovky percent

Prírodné živly spôsobili minulý rok najviac škôd za posledných 5 rokov. Medziročne stúpol počet škôd o 185 percent, pričom povodne a záplavy spôsobili nárast škodovosti o 433 percent. Na ochranu klientov pred podpoistením Allianz aktualizuje výšku poistnej sumy nehnuteľnosti podľa vývoja cien realít.
24.04.2024
Čítať viac o Prírodné živly spôsobujú čoraz viac škôd, pri niektorých medziročne stúpli aj o stovky percent
policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
24.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.
man-driving-in-car-interior

Mobil za volantom zabíja čím ďalej tým viac ľudí. Čo nato poisťovne?

V rámci EÚ Slovensko aktuálne patrí k piatim krajinám, ktoré majú nadpriemerný počet úmrtí pri dopravných nehodách. Kým počet obetí v EÚ klesá, na Slovensku nelichotivo rastie.
22.04.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Mobil za volantom zabíja čím ďalej tým viac ľudí. Čo nato poisťovne?

Vyberáme z banky.sk