Skupina VIG vykázala za prvý polrok zisk 201 mil. eur

Hrubé predpísané poistné skupiny Vienna Insurance Group za január až jún stúplo o 0,4 percenta na 4,9 mld. eur.


Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) v prvom polroku dosiahla mierny rast hrubého predpísaného poistného, a to o 0,4 percenta na sumu 4,9 mld. eur. Zisk spoločnosti pred zdanením za január až jún bol v objeme 201,3 mil. eur. Poisťovňa o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke. "Ohlásili sme zámer zdvojnásobiť zisk dosiahnutý vlani až do sumy 400 mil. eur a naše výsledky za prvý polrok ukazujú, že sme na správnej ceste pre dosiahnutie tohto cieľa," uviedla generálna riaditeľka VIG Elisabeth Stadlerová.

VIG podľa jej šéfky plán plní hoci sa nezmenilo prostredie nízkych úrokových sadzieb, ktoré má naďalej negatívny vplyv na finančné výsledky spoločnosti. Júlové potvrdenie ratingu VIG na stupni A+ medzinárodnou ratingovou agentúrou Standard & Poor's podľa šéfky poisťovne ukazuje presvedčenie agentúry, že VIG bude schopná udržať si vedúce postavenie na trhu Rakúska a v regióne strednej a východnej Európy.

Skupina Vienna Insurance Group podniká v 25 krajinách. Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS
hands-grasping-a-steering-wheel

Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Každý deň nahlásia klienti Allianz – Slovenskej poisťovne v priemere 650 až 700 poistných udalostí. Približne tretina týchto škôd sa týka vozidiel. Čo robiť, aby vaša škoda bola vyriešená čo najskôr a k vašej spokojnosti? Tu je niekoľko tipov:
29.04.2021
Čítať viac o Allianz radí, ako rýchlo vyriešiť škodu na vozidle

Vyberáme z banky.sk