Skupina Uniqa dosiahla v prvom polroku zisk pred zdanením vo výške 95,5 mil. eur

V medziročnom porovnaní zisk rakúskej poisťovacej skupiny vzrástol o 10,2 %.


Koncern Uniqa dosiahol v prvom polroku zisk pred zdanením vo výške 95,5 mil. eur, čo znamená v medziročnom porovnaní nárast o 10,2 %. Predpis poistného sa zvýšil o 6,6 % na 2,799 mld. eur. V segmente majetkového a úrazového poistenia predpis poistného vzrástol o 6,4 %, v životnom poistení o 9,1 % a v zdravotnom poistení o 3,4 %. Spoločnosť zároveň v stredu informovala, že za celý rok 2017 počíta s nárastom zisku pred zdanením z vlaňajšej úrovne 225,5 mil. eur.

Uniqa poisťovňa pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a.s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a.s.

Vyberáme z poistovne.sk

Allianz_Allianz

Zmeny vo vedení posilnia lokálne riadenie Allianzu

Allianz pristupuje k úprave organizačného nastavenia riadiacich funkcií. Cieľom je posilnenie manažérskych kapacít a ešte efektívnejšie reagovanie na špecifiká trhov na Slovensku a v Českej republike. Nové usporiadanie prináša jasnejšie rozdelenie zodpovedností, silnejší lokálny fokus a efektívnejšie riadenie. Zároveň reflektuje aj dosiahnutú synergiu medzi oboma trhmi, ktorá umožňuje efektívnejšie využívanie zdrojov a zdieľanie skúseností v rámci regiónu.
19.05.2026
Čítať viac o Zmeny vo vedení posilnia lokálne riadenie Allianzu
pexels-mikebirdy-14165725

Výkon motora má výrazný plyv na cenu PZP

Silné vozidlá platia za PZP aj viac než trojnásobok ceny. Pozrite si priemerné ceny PZP podľa výkonu motora.
18.05.2026
Čítať viac o Výkon motora má výrazný plyv na cenu PZP

Vyberáme z banky.sk