Skupina Generali dosiahla vlani zisk 2,081 mld. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast o 2,5 %.


Talianska skupina Generali dosiahla v minulom roku čistý zisk v objeme 2,081 mld. eur. Ako ďalej firma informovala v tlačovej správe, v medziročnom porovnaní je to nárast o 2,5 %. Prevádzkový výsledok skupiny dosiahol 4,830 mld eur, čo predstavuje medziročný nárast o 0,9 %.

Hrubé predpísané poistné bolo vlani vo výške 70,513 mld. eur pri medziročnom poklese o 3,9 %. V segmente neživotného poistenia to bol však rast o 2,1 % na 20,783 mld. eur. Segment životného poistenia poklesol o 6,3 % na 49,730 mld. eur reflektujúc disciplinovaný prístup v produktoch, ktorého cieľom bola optimalizácia návratnosti investovaného kapitálu, ako aj aktuálny výkon finančných trhov.

Skupina Generali patrí ku globálnym poskytovateľom poistenia. Bola založená v roku 1831. Zamestnáva 76 tisíc zamestnancov a pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí Generali Poisťovňa od roku 1996.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk