SKP bude mať od októbra nové vedenie

Novým výkonným riaditeľom Slovenskej kancelárie poisťovateľov (SKP) bude od 1. októbra 2022 Martin Kaňa. Vo funkcii nahradí Imricha Feketeho, ktorý v SKP pôsobí dve desaťročia.

Businessman podpisuje zmluvu-001
Ing. Martin Kaňa je skúsený líder s dlhoročnou praxou vo vrcholových riadiacich funkciách spoločností pôsobiacich na slovenskom finančnom trhu. Je absolventom Fakulty podnikového manažmentu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Kariéru odštartoval v bankovom sektore. Od roku 1999 pôsobil v Tatrabanke, od roku 2002 v Slovenskej sporiteľni, má skúsenosti tiež z kapitálového trhu – viedol spoločnosť obchodujúcu s cennými papiermi. V poisťovníctve získal riadiace skúsenosti vo funkcii predsedu predstavenstva Poisťovne Slovenskej sporiteľne (2010 - 2017). Od roku 2018 bol predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Dôchodkovej správcovskej spoločnosti a Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.

JUDr. Imrich Fekete, CSc. vedie SKP od roku 2002. Predtým pôsobil na čele Kancelárie Zelenej karty na Slovensku, na viacerých manažerských pozíciách v Slovenskej poisťovni a pri tvorbe legislatívy na Ministerstve spravodlivosti SR. Viac ako 20 rokov publikuje v odbornej tlači, je autorom 15 publikácií z oblasti občianskeho, obchodného a daňového práva a spoluvytváral legislatívu slovenského poistného trhu v oblasti povinného zmluvného poistenia. Za odbornú a popularizačnú činnosť v oblasti poistného práva mu Slovenská asociácia poisťovní udelila v roku 2015 cenu F. Prochotského.

Imrichovi Feketemu ďakujeme za jeho dlhoročné profesionálne pôsobenie na čele Slovenskej kancelárie poisťovateľov a výrazný prínos do fungovania systému povinného zmluvného poistenia na Slovensku. Martinovi Kaňovi želáme v novej pozícii veľa energie a úspechov.

Správna rada SKP

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk