Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.

20073
Jedným zo spôsobov ochrany je poistenie. Motorky, rovnako ako autá, musia byť zo zákona poistené z povinného zmluvného poistenia. Nadstavbou k PZP je celoročné havarijné poistenie, ktorého výhodou je krytie rizika nehody, krádeže či poškodenie živlom, hoci aj v garáži. Ľudia by nemali zabúdať ani na úrazové poistenie pre motorkára a spolujazdca. Ak má motorkár rodinu a motorka je jeho vášňou i životným štýlom, je dobré zvážiť aj životné poistenie, ktoré myslí na všetkých členov rodiny.

Najnovším fenoménom súčasnosti je bezstarostná jazda na skútri doma, či počas dovolenky v zahraničí. Ešte lepšie bez prilby, v kraťasoch a plážových žabkách. Ďalším trendom sú skútre v mestách, ktoré svojou obratnosťou dokážu prekľučkovať v akejkoľvek premávke, vrátane kolón. Vodiči automobilov skútre často prehliadnu a dochádza ku kolízii. „Odporúčame vodičom dôslednejšie sledovať spätné zrkadlá a situáciu okolo vozidla, pretože dvojkolesová motorka sa dokáže rýchlo „prešmyknúť“ pomedzi autá a vodiči ju môžu ľahko prehliadnuť,“ hovorí manažér likvidácie škôd na motorových vozidlách v Uniqa Jiří Moravec. 

Viac na:
https://sita.sk/vofinanciach/sloboda-na-dvoch-kolesach-ako-znizit-rizika-a-poistit-sa-pre-bezpecnu-jazdu-na-motorke/
 

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk