Poisťovňa Uniqa dosiahla v prvom polroku na Slovensku a v Čechách poistné cez 378 mil. eur

Z toho 129,7 mil. eur pripadlo na Slovensko.

IMG_2913-R
Poisťovňa Uniqa predpísala v prvom polroku na Slovensku a v Čechách na poistnom spolu 378,3 mil. eur. Z toho 248,5 mil. eur pripadlo podľa vyjadrení spoločnosti na Českú republiku a 129,7 mil. eur na Slovensko. Kmeň poistných zmlúv poisťovne v oboch krajinách prekonal ku koncu júna hranicu tri milióny, z čoho na slovenskú časť podniku pripadlo 1,2 milióna poistných zmlúv. Hrubý zisk dosiahol 26,6 mil. eur, čistý zisk poisťovne predstavoval sumu 22,6 mil. eur.

Uniqa poisťovňa pôsobí v rámci európskej skupiny Uniqa Insurance Group so sídlom vo Viedni. Predpísané poistné koncernu v sledovanom období vzrástlo medziročne o 3,8 % na 3,44 miliardy eur. Sesterské firmy v Európe, teda 17 krajín mimo domovského Rakúska, vrátane Uniqa v ČR a SR, dosiahli predpísané poistné vo výške 1,23 miliardy eur. Hrubý zisk celej skupiny za prvých šesť mesiacov predstavoval 169 mil. eur, pričom vlani to bola suma 216 mil. eur. Vedenie koncernu komentovalo dosiahnutý výsledok ako solídny s ohľadom na precenenie ruských dlhopisov o 127 mil. eur a vysokú expozíciu Uniqa vo veľkých škodách a prírodných katastrofách na jar.

Pre druhú polovicu roka počíta skupina Uniqa s ďalším rastom poistného v nosných obchodných segmentoch. V súčasnej dobe je podľa vyjadrení spoločnosti ťažké poskytnúť predpoveď vývoja na kapitálovom trhu, a teda stabilnú prognózu čistých výnosov z investícií. „Výhľad na celkový výsledok skupiny za rok 2022 je náročný aj s ohľadom na dynamický vývoj v oblasti inflácie a úrokových sadzieb,“ doplnila firma.

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a. s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa. V roku 2021 začala firma na Slovensku fungovať už len ako pobočka, a to pod názvom Uniqa pojišťovna, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk