Poisťovňa Kooperativa s poklesom poistného

 

Poisťovňa Kooperativa dosiahla ku koncu septembra 2014 predpísané poistné 365,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 3,6 %. Avšak celá skupina Vienna Insurance Group, teda Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, dosiahla na Slovensku poistné 554,2 mil. eur pri miernom raste o 0,2 %.

"Čo sa týka našich hospodárskych výsledkov ku koncu septembra, zatiaľ to vyzerá tak, že by to mohol byť prvý rok, kedy by Kooperativa mala mať najlepší výsledok na slovenskom trhu. V tržbách síce zatiaľ stále vedie Allianz, ale Kooperativa je už veľmi blízko," povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ Kooperativy Juraj Lelkes. V škodovosti patrí firma podľa neho k trhovému priemeru. "Sú u nás aj poisťovne s nižšou škodovosťou, ale ak sa na to pozrieme ako na celok, sme na tom na Slovensku najlepšie," povedal Lelkes.

Dlhodobá stratégia Kooperativy je podľa Lelkesa jasne stanovená, a to stať sa jednotkou na slovenskom poistnom trhu. V ostatných rokoch firma napredovala napriek meniacemu sa podnikateľskému prostrediu. Hospodársku krízu dokázala spoločnosť zvládnuť podľa Lelkesa hlavne vďaka racionálnemu manažovaniu obchodnej činnosti a nákladov.

Kooperativa poisťovňa, a. s. Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Majoritným akcionárom je Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe, ktorej podiel akcií predstavuje 100 % priamo alebo nepriamo. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group. Na Slovensku pôsobia v rámci skupiny poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

bicycle-in-the-garden

Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?

Vo väčších mestách na Slovensku si môžete prenajať elektrickú kolobežku, alebo bicykel. Všetko vyriešite cez apku v mobile. Čo však v prípade, ak spôsobíte nehodu? Kedy je zodpovedný používateľ a kedy majiteľ, resp. prevádzkovateľ? Prečítajte si, aký postup treba dodržať.
11.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na zdieľanej kolobežke či bicykli. Kto nesie zodpovednosť a ako treba postupovať ?
hand-reaching-out-to-drone

Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?

Moderné zariadenia ako elektrické kolobežky či drony pred niekoľkými rokmi ešte neexistovali. Ako sa postaví poisťovňa k riešeniu škody, ak niekoho zraníte s letiacim dronom či zrazíte na elektrickej kolobežke a máte poistnú zmluvu z doby, keď tieto zariadenia ešte neexistovali?
08.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Nehoda na elektrickom bicykli či zrážka dronom. Pokryje ju niekoľko rokov stará poistka?
Pred dovolenkou myslite na poistenie. Groupama.

Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Dovolenka autom je pre mnohých obľúbená najmä vďaka slobode, voľnosti a dobrodružstvám. Zo Slovenska to navyše máme k moru len na skok a na pláži môžeme byť už po pár hodinách jazdy. Či už sa vyberiete na juh do Slovákmi obľúbených destinácií ako sú Terst, Istria, či Makarska alebo pôjdete za históriou na sever do Poľska alebo Nemecka, tieto rady využijete vždy.
07.06.2021
Čítať viac o Plánujete ísť na dovolenku autom? Týchto 9 rád vám pomôže pripraviť sa na cestu

Vyberáme z banky.sk