Poisťovňa Generali s polročným poistným za 114 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast o 7,3 %.

 

Poisťovňa Generali dosiahla na Slovensku v prvom polroku celkové hrubé predpísané poistné vo výške 114 mil. eur. Ako ďalej spoločnosť uviedla v tlačovej správe, v medziročnom porovnaní je to nárast o 7,3 %. Čistý zisk poisťovne vzrástol z úrovne 4,2 mil. eur na 5,6 mil. eur, a to najmä vďaka úspore v nákladoch a tiež vďaka lepšiemu vývoju výsledku z finančného umiestnenia.

Polročné predpísané poistné v životnom poistení tvorilo objem 46,3 mil. eur pri raste o 6,4 %. Pod zvýšenie sa podpísal najmä nárast rizikového poistenia o 26,1 %. Pozitívne výsledky zaznamenalo aj predpísané poistné v segmente neživotného poistenia, ktoré vzrástlo o 7,9 % na 67,7 mil. eur. Poistné sa zvýšilo vďaka rastu v oblasti autopoistenia o 13,5 %, ako aj v poistení personálneho majetku a poistení podnikateľov.

ZÍSKAJTE BONUS AŽ 999 EUR

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk