Poisťovňa Cardif počíta tento rok s rastom poistného

 

Poisťovňa Cardif Slovakia, ktorá sa špecializuje na skupinové poistenie a bankopoistenie, plánuje v tomto roku dosiahnuť čisté zaslúžené poistné v objeme 14 mil. eur. Medziročne by to znamenalo nárast zhruba o 6 %. Tohtoročný hrubý zisk by mal byť zhruba na úrovni roka 2012. Predpoklad firmy je suma 2,76 mil. eur. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Minuloročné čisté zaslúžené poistné vzrástlo o 3,4 % na 13,19 mil. eur. Zisk pred zdanením sa zvýšil o 22 % na 2,75 mil. eur a čistý zisk narástol o 26,2 % na 2,29 mil. eur. Z neho 90-percentná časť smerovala na výplatu dividend. V tomto roku neplánuje spoločnosť prijať žiaden bankový úver a ani iný úver a plánuje financovať všetky svoje operatívne potreby výlučne z vlastných zdrojov.

Poisťovňa Cardif Slovakia pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 2000. Je 100-percentnou dcérskou firmou poisťovacej skupiny BNP Paribas Cardif so sídlom v Paríži. Na slovenskom trhu sa Cardif špecializuje na poistenie rizík ako sú smrť, invalidita, práceneschopnosť a strata zamestnania, ktoré môžu ohroziť schopnosť fyzickej osoby splácať prijaté finančné záväzky.

Vyberáme z poistovne.sk

FEIT_DOD-UM-2020-square

E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Od 4. decembra 2020 sa uskutoční tretí ročník úspešného e-športového festivalu, ktorý je plný turnajov a bohatého programu. Nadšenci počítačových a konzolových hier zabojujú o zaujímavú finančnú odmenu, zahrajú si virtuálne už prvý decembrový víkend. Zápasy budú moderované zo štúdia Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline (FEIT UNIZA). Jednotlivci aj tímy sa môžu registrovať na webe festivalu v sekcii Turnaje, 1. decembra 2020.
02.12.2020
Čítať viac o E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok
31271_obr

Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla

Národná banka Slovenska odporučila najväčším poisťovniam nerozdeľovať dividendy, aby tak posilnila odolnosť sektora v čase pandémie.
01.12.2020
Čítať viac o Solventnosť komerčných poisťovní na Slovensku mierne klesla
Penazenka a peniaze-001

Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Súhlasíme s prístupom Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré deklarovalo, že cieľom návrhu ústavného zákona je vniesť so dôchodkového systému stabilitu, solidaritu, udržateľnosť a spravodlivosť.
01.12.2020
Čítať viac o Ak sa prijme ústavný zákon bez celospoločenského konsenzu, nepomôže to stabilite dôchodkového systému

Vyberáme z banky.sk