Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla

V minulom roku dosiahla Allianz - Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur.

allianz-brand

V medziročnom porovnaní je to nárast o 29 %. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti, predpísané poistné vzrástlo o necelé dve percentá na 665,6 mil. eur. V neživotnom poistení to bol predpis za 419,6 mil. eur a v životnom poistení 246 mil. eur.

Spoločnosť ku koncu vlaňajška spravovala 2,4 milióna poistných zmlúv s ročným poistným vo výške 707,5 mil. eur. Napriek turbulentnému roku, ktorý bol charakterizovaný hlavne ozbrojeným konfliktom na Ukrajine spojeným s rastom cien komodít na trhoch, infláciou spojenou s rastom základných úrokových sadzieb centrálnych bánk, bola skupina podľa jej vyjadrení schopná naplniť svoje plány pre rok 2022.

V roku 2023 firma očakáva pretrvávanie vývojových trendov z roku 2022. Zároveň rok 2023 sa bude niesť pre poistný sektor prechodom na nové IFRS účtovné štandardy. Vzhľadom na uvedené faktory spoločnosť očakáva mierny nárast poistného porovnateľný s rastom v roku 2022. Zisk po zdanení, na základe uvedených predpokladov, očakáva na porovnateľnej výške s minulým rokom.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá v regióne strednej a východnej Európy spravuje zmluvy miliónov klientov.

Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk