Poisťovňa Allianz v minulom roku rástla

V minulom roku dosiahla Allianz - Slovenská poisťovňa čistý zisk 118,6 mil. eur.

allianz-brand

V medziročnom porovnaní je to nárast o 29 %. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti, predpísané poistné vzrástlo o necelé dve percentá na 665,6 mil. eur. V neživotnom poistení to bol predpis za 419,6 mil. eur a v životnom poistení 246 mil. eur.

Spoločnosť ku koncu vlaňajška spravovala 2,4 milióna poistných zmlúv s ročným poistným vo výške 707,5 mil. eur. Napriek turbulentnému roku, ktorý bol charakterizovaný hlavne ozbrojeným konfliktom na Ukrajine spojeným s rastom cien komodít na trhoch, infláciou spojenou s rastom základných úrokových sadzieb centrálnych bánk, bola skupina podľa jej vyjadrení schopná naplniť svoje plány pre rok 2022.

V roku 2023 firma očakáva pretrvávanie vývojových trendov z roku 2022. Zároveň rok 2023 sa bude niesť pre poistný sektor prechodom na nové IFRS účtovné štandardy. Vzhľadom na uvedené faktory spoločnosť očakáva mierny nárast poistného porovnateľný s rastom v roku 2022. Zisk po zdanení, na základe uvedených predpokladov, očakáva na porovnateľnej výške s minulým rokom.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá v regióne strednej a východnej Európy spravuje zmluvy miliónov klientov.

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk