Poisťovňa Allianz očakáva mierny rast neživotného poistenia

 V prípade životného poistenia predpokladá dosiahnutie porovnateľnej výšky celkového poistného s uplynulým rokom.

 
Allianz-Slovenská poisťovňa v tomto roku očakáva mierny nárast poistného v neživotnom poistení. V prípade životného poistenia predpokladá dosiahnutie porovnateľnej výšky celkového poistného s uplynulým rokom. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy, minuloročné predpísané poistné bolo na úrovni 571,8 mil. eur pri raste o 3,5 %. V neživotnom poistení dosiahla firma predpísané poistné za 364 mil. eur a v životnom poistení 207,8 mil. eur.

V minulom roku dosiahla spoločnosť zisk po zdanení 71,7 mil. eur pri medziročnom poklese o 23,2 %. Spoločnosť spravovala ku koncu minulého roka 7 394 tisíc poistných zmlúv s ročným poistným vo výške 656,4 mil. eur. Náklady na poistné plnenia boli vlani vo výške 276,8 mil. eur. V rámci neživotného poistenia to bol podiel 50,39 %.

V oblasti nákladov počíta firma s negatívnym dopadom legislatívnych zmien. Ide najmä o nahradenie osempercentného odvodu z nových zmlúv neživotného poistenia daňou z poistenia. Podľa vyjadrení Allianzu má mať priamy dopad aj na celkovú ziskovosť spoločnosti. Zisk po zdanení bude podľa firmy napriek očakávaným zvýšeným nákladom na odvod z neživotného poistenia porovnateľný s rokom 2017, pričom na výšku dosiahnutého zisku môže mať výrazne negatívny vplyv uvedená nová daň z príjmov z poistenia.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Vyberáme z poistovne.sk

53526

Poisťovne vlani preplatili klientom škody za stovky miliónov eur

V rámci životného poistenia to boli najmä poistné udalosti súvisiace s ochorením COVID-19.
26.01.2022
Čítať viac o Poisťovne vlani preplatili klientom škody za stovky miliónov eur
redakcia-nehoda

Napriek lockdownu minulý rok Allianz platil najmä za škody na vozidlách

Škody na vozidlách klientov Allianz boli minulý rok za takmer 134 miliónov eur. Škôd na majetku bolo rovnako ako pred pandémiou. Domy a byty ničili najviac záplavy, povodne a víchrice. Už druhý rok je poistných udalostí v cestovnom poistení minimum.
24.01.2022
Čítať viac o Napriek lockdownu minulý rok Allianz platil najmä za škody na vozidlách
zima-redakcia

Škody spôsobené mrazom a snehom vám kryje poistenie majetku

Väčšinu škôd spôsobených snehom, mrazom a ľadom kryje správne nastavené majetkové poistenie. Aj v takom prípade však musí poistený dbať na dodržiavanie dôležitých zásad. Ponúkame zopár užitočných tipov.
24.01.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Škody spôsobené mrazom a snehom vám kryje poistenie majetku

Vyberáme z banky.sk