Poisťovacej skupine VIG v prvom kvartáli klesol zisk

Najväčšia rakúska poisťovacia skupina dosiahla v prvom kvartáli zisk pred zdanením 130,9 mil. eur.


Rakúska poisťovacia skupina Vienna Insurance Group (VIG) dosiahla v prvom kvartáli zisk pred zdanením 130,9 mil. eur, čo v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka znamená pokles o 15,2 %. Predpísané poistné vzrástlo o 0,9 % na 2,76 mld. eur. Spoločnosť o tom informovala v stredu.

Na výsledkoch sa podľa spoločnosti negatívne prejavili historicky nízke úrokové sadzby. Najväčšia rakúska poisťovacia skupina už minulý mesiac varovala, že v dôsledku extrémne nízkych úrokových sadzieb môžu jej príjmy z investícií v tomto roku klesnúť o zhruba desatinu. Výhľad na rok 2015 VIG v stredu nezverejnila. Kombinovaný ukazovateľ, ktorý porovnáva náklady a škodovosť s predpísaným poistným, spoločnosť v porovnaní s prvým kvartálom 2014 zlepšila o 0,1 percentuálneho bodu na 96,3 %. Najziskovejším trhom pre VIG bola v prvom kvartáli Česká republika, kde poisťovňa dosiahla zisk pred zdanením 45,8 mil. eur. Na Slovensku zisk pred zdanením podľa vyhlásenia spoločnosti v sledovanom období predstavoval 9,7 mil. eur.

Na Slovensku pôsobia tri koncernové poisťovne skupiny Vienna Insurance Group, a to Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk