Poistenie úrazu vám liečebné náklady nepreplatí

V rámci cestovného poistenia vám poisťovne okrem poistenia liečebných nákladov ponúkajú aj poistenie úrazu. Oplatí sa platiť si obe poistenia? 


Keď sa na zahraničnej dovolenke či lyžovačke zraníte pomôže vám klasické cestovné poistenie, ktoré hradí aj liečebné náklady po úraze. Načo je vám potom ešte úrazové poistenie?

“Ide o dve úplne odlišné krytia, ktoré spolu v zásade nesúvisia,” vysvetľuje Gabriel Tóth, marketingový špecialista z Allianz –Slovenskej poisťovne.

Poistenie liečebných nákladov vám pokryje priame náklady na liečenie neočakávaného náhleho ochorenia alebo úrazu (napríklad poplatky za vyšetrenie, ošetrenie, nemocničný pobyt, chirurgické zákroky ), vrátane nákladov na váš prevoz do nemocnice či do vlasti. “Poistenie liečebných nákladov kryje aj predpísané lieky či dopravu neplnoletých do miesta bydliska,” dodáva Zuzana Hliváková, marketingová riaditeľka poisťovne Generali.

Na druhej strane poistenie úrazu je jednorazové odškodnenie (iba vo výške dohodnutej poistnej sumy) v prípade trvalých následkov po úraze či v prípade smrti. “Z úrazového poistenia sa žiadne liečebné náklady nekryjú,” dodáva Tóth.

V Union aj Generali poisťovni vám trvalé následky posudzujú spravidla po roku od vzniku úrazu. „To znamená, ak si klient napríklad pri lyžovačke v Rakúsku zlomí končatinu a potrebuje ošetrenie alebo operáciu, budú kryté z poistenia liečebných nákladov. Ak sa po roku vyskytnú trvalé následky po uvedenom úraze, poistné plnenie si môže uplatniť z úrazového poistenia, dodáva Hliváková.

Neprehliadnite:
Online cestovné poistenie si môžete kúpiť aj po vycestovaní
Celoročné nepretržité cestovné poistenie musíte zaplatiť naraz
Mladí majú pri cestovnom poistení zľavy


 

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk