Poistenie na poslednú chvíľu cez SMS. Poradíme ako nato

Zabudli ste si v zhone pred dovolenkou vybaviť cestovné poistenie? Ešte nič nemusí byť stratené. Poistiť sa môžete aj cez SMSku, no nie v každej poisťovni.


SMS poistenie je vhodná voľba pre všetkých, ktorí si nestihli alebo zabudli pred cestou uzatvoriť cestovné poistenie alebo poistenie do hôr, či už osobne na pobočke alebo online. Na Slovensku SMS poistenie ponúka poisťovňa Allianz a Union.

Allianz - SMS cestovné poistenie


V poisťovni Allianz si môžete vybrať z viacerých druhov SMS poistenia podľa toho, aké poistné riziká chcete mať poistením kryté:

Typ poistenia A - poistenie liečebných nákladov v zahraničí, základné asistenčné služby

Typ poistenia B - poistenie liečebných nákladov v zahraničí, poistenie úrazu, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu, základné a doplnkové asistenčné služby

Typ poistenia C - poistenie liečebných nákladov v zahraničí, poistenie zimných športov, poistenie úrazu, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu, základné a doplnkové asistenčné služby

Typ poistenia D - poistenie do slovenských hôr na zásah Horskej záchrannej služby na Slovensku. Neplnoleté osoby nie sú povinné uhrádzať Horskej záchrannej službe náklady súvisiace so záchranou alebo s pátraním, preto toto poistenie nepotrebujú.

Prostredníctvom SMS si môžete kedykoľvek a kdekoľvek na Slovensku v dosahu mobilných sietí operátorov uzatvoriť poistenie tak, že pošlete SMSku na číslo 6611. Nezáleží na tom, akého mobilného operátora máte, je dôležité, že u neho máte paušálny resp. predplatený program.

Kto môže uzatvoriť Allianz - SMS cestovné poistenie


SMS poistenie je určené pre:
  • osoby, ktoré majú na území SR trvalý alebo prechodný pobyt
  • osoby, ktoré v deň začiatku poistenia alebo pred dňom začiatku poistenia nedovŕšili 71 rokov
  • osoby, ktoré sa v čase uzatvorenia poistenia nachádzajú na území SR
SMS poistenie môžete uzatvoriť na dobu maximálne 14 dní. Pri dlhších pobytoch v zahraničí, využite inú formu poistenia. Územná platnosť SMS cestovného poistenia je Európa a Stredomorie.

Ako môžem uzatvoriť SMS cestovné poistenie v Allianz? Stačia 2 SMSky


Najprv odošlite SMS správu na číslo 6611 v ktorej uvediete: vaše meno, priezvisko, rodné číslo, od kedy a do kedy chcete byť poistený a typ poistenia:

Meno Priezvisko RČ DátumOd DátumDo TypPoistenia


Napríklad, Tomáš Vzor (RČ 760719/6084) má zájuem o poistenie do slovenských hôr od 4. 5. 2019 do 6. 5. 2019. Pošle SMSku v tvare

Tomas Vzor 7607196084 04052019 06052019 D


Po odoslaní SMSky obdržíte obratom dve správy, ktoré vám potvrdia zvolené parametre poistenia, cenu a zároveň vás vyzvú na potvrdenie, že ste sa oboznámili s poistnými podmienkami. Následne odoslaním SMS s vaším rodným číslom (bez lomky) potvrdíte záujem o uzatvorenie poistnej zmluvy . O platnosti poistenia obdržíte potvrdzujúcu SMS s údajmi a číslom poistnej zmluvy a kontaktom na asistenčnú službu pre prípad poistnej udalosti v zahraničí, respektíve kontakt na tiesňové číslo Horskej záchrannej služby, ak ste si uzatvorili SMS poistenie do hôr na Slovensku.

SMS cestovné poistenie platí najskôr tri hodiny po odoslaní prvej SMSky.

Účet za poistenie Vám strhne operátor z predplateného kreditu, resp. zahrnie do mesačnej faktúry.

Cena za Allianz - SMS cestovné poistenie


TYp Územná platnosť Sadzba v EUR
A Európa a stredomorie (okrem SR) 1,00 / deň / os.
B Európa a stredomorie (okrem SR) 1,50 / deň / os.
C Európa a stredomorie (okrem SR) 2,80 / deň / os.
D Slovensko 0,70 / deň / os.


UNION - SMS cestovné poistenie


SMS cestovné poistenie v UNION poisťovni uzavriete podobným spôsobom ako v poisťovni Allianz. SMSku s údajmi treba zaslať na číslo 6655 v tvare:

Meno Priezvisko RČ ZaciatokPoistenia KoniecPoistenia TypPoistenia


Príklad:

Martin Sikovny 8000266378 01072019 05072019 B


Typy a cena za poistenie
tab_2

Rovnako ako v prípade Allianz, aj v UNION poisťovni je potrebné SMS poistenie uzavrieť na 2 kroky. Druhá SMSka je potvrdzovacia s vašim rodným číslom. Následne obdržíte číslo zmluvy a telefónne číslo na asistenčnú službu. Tieto údaje si uschovajte. Budete ich potrebovať v prípade nahlásenia poistnej udalosti, resp. pri potrebe kontaktovať asistenčnú službu.

Union SMS cestovné poistenie je platné na celom svete. Poistenie na Slovensko platí okamžite a poistenie do zahraničia do dvoch hodín od uzavretia.

Poistné zaplatíte v najbližšej mesačnej faktúre od mobilného operátora alebo vám bude okamžite stiahnuté z kreditu na SIM karte.

Ak si nezapamätáte postup, ako SMS cestovné poistenie uzavrieť, stačí, ak pošlete prázdnu SMS na číslo:

6611 - Allianz poisťovňa
6655 - UNION poisťovňa

a následne dostanete SMS s inštrukciami ako postupovať.
 

Vyberáme z poistovne.sk

policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
27.03.2023 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.
female-executive-looks-out-modern-office-window

Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem

Postcovidová doba prináša vo svete opäť rastúci trend vo firemných podvodoch s ukradnotou identitou. Vysvetlíme vám, ako tento podvodný model funguje a či vám pomôže poistenie.
23.03.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem
hands-typing-on-laptop

Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Hľadáte profesionálnu a spoľahlivú firmu na vedenie účtovníctva? Máte záujem o outsourcing ekonomických aktivít? Alebo ste nováčikom v oblasti podnikania a potrebujete pomoc nie len v oblasti účtovníctva, ale aj daní?
22.03.2023
Čítať viac o Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Vyberáme z banky.sk