Pobyt detí v letnom tábore si radšej poistite

Poisťovne odporúčajú dieťa poistiť nielen na liečbu, ale aj proti úrazu. 


POISTOVNE.sk zisťovali aké cestovné poistenie je najvhodnejšie pre deti, ktoré sa chystajú na dvojtýždňový pobyt v detskom tábore pri jadranskom mori alebo na Slovensko.

Pri výbere poistenia pre dieťa by ste mali zvážiť jeho aktivity v tábore a cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť.
Ak si vyberiete len niektoré z balíka poistení ušetríte. Na druhej strane pri kúpe celého balíka cestovného poistenia sa vyhnete prekvapeniam, že poistenie úrazu vám síce pokryje trvalé následky úrazu, hospitalizáciu či smrť úrazom, ale liečebné náklady tam zahrnuté nie sú.

lista Neprehliadnite Lucia Makayová, hovorkyňa Generali odporúča pre deti v letnom tábore krátkodobé cestovné poistenie – balík Plus, v ktorom je okrem liečebných nákladov, poistenia pátrania a záchrany, poistenia zodpovednosti zahrnuté aj úrazové poistenie.

Pre pobyt v detskom tábore na Jadrane odporúča komplexné cestovné poistenie Assist Card Classic aj poisťovňa Kooperativa.

“Ide o balíkové poistenie zahŕňajúce poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie (trvalé následky úrazu a smrť následkom úrazu) , poistenie zodpovednosti za škodu (na majetku aj na zdraví, poistenie batožiny a asistenčnú službu,” Erika Barkolová, riaditeľka marketing poisťovne Kooperativa.

Vyberte si najlacnejšie online poistenie!


Za dve deti si pýtajte zľavu

Deti majú zvyčajne v poisťovniach zľavnenú cenu na cestovné poistenie. V niektorých poisťovniach až do 18- tky inde iba do 16 roku.

Ušetriť by ste mohli, ak by ste dojednali poistenie online alebo telefonicky prípadne mali vernostnú zľavu za iné poistky v rámci poisťovne.

V Generali by ste za balík Plus na 14 dní zaplatili 18,20 eur za dieťa. „Ak by boli obe deti poistené na jednej poistnej zmluve, výsledné poistné po zľavách by bolo 26,20 eur, čiže 13,10 eur na osobu,“ vyčísľuje Makayová.

V Kooperative by ste za jedno dieťa na 14 dní zaplatili 18,62 eur v zahraničí, ale na Slovensku by pobyt v tábore vyšiel je iba 4,62 eur.

Ak by bol pobyt pri Jadrane poistený cez cestovnú kanceláriu, cena za 14 dní pre 1 dieťa by bola nižšia iba 14,84 eur.
 

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk