Pobyt detí v letnom tábore si radšej poistite

Poisťovne odporúčajú dieťa poistiť nielen na liečbu, ale aj proti úrazu. 


POISTOVNE.sk zisťovali aké cestovné poistenie je najvhodnejšie pre deti, ktoré sa chystajú na dvojtýždňový pobyt v detskom tábore pri jadranskom mori alebo na Slovensko.

Pri výbere poistenia pre dieťa by ste mali zvážiť jeho aktivity v tábore a cenu, ktorú ste ochotní zaplatiť.
Ak si vyberiete len niektoré z balíka poistení ušetríte. Na druhej strane pri kúpe celého balíka cestovného poistenia sa vyhnete prekvapeniam, že poistenie úrazu vám síce pokryje trvalé následky úrazu, hospitalizáciu či smrť úrazom, ale liečebné náklady tam zahrnuté nie sú.

lista Neprehliadnite Lucia Makayová, hovorkyňa Generali odporúča pre deti v letnom tábore krátkodobé cestovné poistenie – balík Plus, v ktorom je okrem liečebných nákladov, poistenia pátrania a záchrany, poistenia zodpovednosti zahrnuté aj úrazové poistenie.

Pre pobyt v detskom tábore na Jadrane odporúča komplexné cestovné poistenie Assist Card Classic aj poisťovňa Kooperativa.

“Ide o balíkové poistenie zahŕňajúce poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie (trvalé následky úrazu a smrť následkom úrazu) , poistenie zodpovednosti za škodu (na majetku aj na zdraví, poistenie batožiny a asistenčnú službu,” Erika Barkolová, riaditeľka marketing poisťovne Kooperativa.

Vyberte si najlacnejšie online poistenie!


Za dve deti si pýtajte zľavu

Deti majú zvyčajne v poisťovniach zľavnenú cenu na cestovné poistenie. V niektorých poisťovniach až do 18- tky inde iba do 16 roku.

Ušetriť by ste mohli, ak by ste dojednali poistenie online alebo telefonicky prípadne mali vernostnú zľavu za iné poistky v rámci poisťovne.

V Generali by ste za balík Plus na 14 dní zaplatili 18,20 eur za dieťa. „Ak by boli obe deti poistené na jednej poistnej zmluve, výsledné poistné po zľavách by bolo 26,20 eur, čiže 13,10 eur na osobu,“ vyčísľuje Makayová.

V Kooperative by ste za jedno dieťa na 14 dní zaplatili 18,62 eur v zahraničí, ale na Slovensku by pobyt v tábore vyšiel je iba 4,62 eur.

Ak by bol pobyt pri Jadrane poistený cez cestovnú kanceláriu, cena za 14 dní pre 1 dieťa by bola nižšia iba 14,84 eur.
 

Vyberáme z poistovne.sk

brown-eyes-of-a-person-wearing-a-face-mask

Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke

Ak som zaočkovaný proti COVID-19, chráni ma táto vakcína aj proti bežnej chrípke?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke
redakcia-nehoda

Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.

Chcem sa spýtať keď som si škodu na aute spôsobil sám teda svojou jazdou som omylom zroloval baner na ceste. Je možné si to uhradiť nejak cez poistku alebo to všetko ide na moju hlavu?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.
Doktor a peniaze-001

Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Zásadnú reformu spôsobu financovania zdravotníctva prináša koncept Value Based Healthcare (VBHC), ktorého základom je pridaná hodnota pre pacienta. Podstatou tohto konceptu je finančné odmeňovanie podľa pridanej hodnoty pre pacienta, a nie na automatické preplácanie zdravotníckych úkonov tak, ako je to dnes.
13.10.2021
Čítať viac o Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Vyberáme z banky.sk