Platby zdravotných poisťovní pre pohotovosti sa od júna zvýšia

Týmto krokom chce ministerstvo zdravotníctva zabezpečiť primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov u pohotovostí.

burst-Matthew Henry-female-dentist-at-work


Vyplýva to z novely nariadenia vlády o výške úhrad zdravotnej poisťovne za poskytovanie zubno-lekárskej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby, ktorú s pripomienkami schválila vláda.

Zvýšenie platieb pre ambulancie pohotovostných služieb si do konca tohto roka vyžiada 3,9 milióna eur a v rokoch 2024 až 2026 približne 4,4 milióna eur ročne. Tieto sumy sa podľa rezortu zdravotníctva v plnom rozsahu pokryjú z prostriedkov verejného zdravotného poistenia v rámci rozpočtu zdravotných poisťovní.

Sumy úhrad zdravotných poisťovní pre pohotovosti stúpnu vzhľadom na zvýšenie mzdového ohodnotenia sestier slúžiacich v ambulanciách pohotovostnej služby a v nadväznosti na infláciu. Nariadením vlády sa zvýšia minimálne, maximálne a pevné úhrady pre pohotovostné ambulancie. Zvýšením týchto úhrad sa podľa rezortu zabezpečí primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov pre ambulancie z prostriedkov verejného zdravotného poistenia.

Vyberáme z poistovne.sk

burst-matthew-Henry-pink-pill-pattern-on-a-baby-blue-surface

Zdravotné poisťovne vám prispejú aj na voľnopredajné lieky a produkty, ktoré podporia zdravý životný štýl

Zdravotné poisťovne vám prispejú aj na voľnopredajné lieky a produkty, ktoré podporia zdravý životný štýl. Za tabletky proti bolesti, vitamíny a výživové doplnky zaplatia domácnosti aj desiatky eur. Aj menšie zdravotné problémy tak dokážu významne zaťažiť rodinný rozpočet.
19.07.2024
Čítať viac o Zdravotné poisťovne vám prispejú aj na voľnopredajné lieky a produkty, ktoré podporia zdravý životný štýl
auto-redakcia

Počet poistných podvodov narastá - dôvodom je aj horšia ekonomická situácia

Kým niektoré poistné podvody sú do detailu prešpekulované, iné sú zas veľmi naivné. Pozrite si, s čím sa stretávajú poisťovne.
19.07.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá - dôvodom je aj horšia ekonomická situácia
dovolenka-potapanie

Aké poistenie potrebujem, keď sa idem potápať?

Potápanie vás v prípade nehody môže vyjsť na tisíce eur. Kedy je potápanie ešte rekreačný a kedy už rizikový šport? Kedy vás poisťovne vôbec nepoistia? Toto radí odborník.
19.07.2024 | Redakčne upravené
Čítať viac o Aké poistenie potrebujem, keď sa idem potápať?

Vyberáme z banky.sk