Platby zdravotných poisťovní pre pohotovosti sa od júna zvýšia

Týmto krokom chce ministerstvo zdravotníctva zabezpečiť primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov u pohotovostí.

burst-Matthew Henry-female-dentist-at-work


Vyplýva to z novely nariadenia vlády o výške úhrad zdravotnej poisťovne za poskytovanie zubno-lekárskej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby, ktorú s pripomienkami schválila vláda.

Zvýšenie platieb pre ambulancie pohotovostných služieb si do konca tohto roka vyžiada 3,9 milióna eur a v rokoch 2024 až 2026 približne 4,4 milióna eur ročne. Tieto sumy sa podľa rezortu zdravotníctva v plnom rozsahu pokryjú z prostriedkov verejného zdravotného poistenia v rámci rozpočtu zdravotných poisťovní.

Sumy úhrad zdravotných poisťovní pre pohotovosti stúpnu vzhľadom na zvýšenie mzdového ohodnotenia sestier slúžiacich v ambulanciách pohotovostnej služby a v nadväznosti na infláciu. Nariadením vlády sa zvýšia minimálne, maximálne a pevné úhrady pre pohotovostné ambulancie. Zvýšením týchto úhrad sa podľa rezortu zabezpečí primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov pre ambulancie z prostriedkov verejného zdravotného poistenia.

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk