Piatka trinásteho sa nemusíte báť

Tento rok nás piatok 13-teho čaká hneď v januári a potom ešte raz v októbri. Za posledné tri roky sme zažili päť týchto „nešťastných“ dní.

Poisťovňa Generali sa pozrela na to, či sú piatky trinásteho naozaj nehodovejšie ako bežné dni.

Poverčiví ľudia veria v zlú silu piatku 13-teho už od stredoveku, keď kráľ Filip IV. práve v piatok 13. 10. 1307 uväznil a dal popraviť rytierov templárskeho rádu. Trinásť ľudí sa zúčastnilo aj na poslednej večeri Ježiša Krista, ktorý bol ukrižovaný práve na Veľký piatok.

A čo hovoria na poverčivosť ľudí štatistiky poisťovne Generali?
Za posledné tri roky sa v priemere denne stalo 278 poistných udalostí. Na piatky trinásteho pripadá v priemere len 273 poistných udalostí, teda o čosi menej ako v bežný deň. Štatistiky našej poisťovne teda poverčivosť ľudí o „nešťastnom“ piatku trinásteho nepotvrdzujú.

Najmenej, „len“ 238 poistných udalostí sa podľa štatistík tejto poisťovne za posledné tri roky stalo v piatok 13. marca roku 2015. Naopak, „najnešťastnejším“ piatkom trinásteho bol za posledné tri roky piatok 13. februára 2012. V tento deň poisťovňa Generali zaznamenala až 295 poistných udalostí. Štatistiky ukazujú, že v piatky trinásteho sa najviac poistných udalostí stáva v životnom poistení.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk