O výbere poistenia rozhoduje cena. Tretina Slovákov ju považuje za rozhodujúci faktor

Takmer tretina Slovákov je ochotná zmeniť poisťovňu kvôli cene, konkrétne, ak im iná poisťovňa poskytne nižšiu cenu za rovnaké poistné plnenie.


Medzi ďalšie najčastejšie spontánne uvádzané dôvody zmeny poisťovne patria dôvody ako sklamanie, nedôvera, neuspokojivé poistné plnenie, či nedodržiavanie záväzkov (23%). Treťou najčastejšou odpoveďou boli výhodnejšie podmienky u konkurencie (18%). Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu medzi obyvateľmi SR, ktorý pre poisťovňu Groupama vypracovala v apríli 2019 na vzorke 1026 respondentov agentúra Focus.

Cena na úkor kvality?


Cena je pre Slovákov relatívne najdôležitejší faktor, ktorý rozhoduje o zmene poisťovne. Táto odpoveď sa pritom objavovala v prieskume najčastejšie, bez ohľadu na vek, vzdelanie, zamestnanie, výšku príjmu či kraj Slovenska. Vo všeobecnosti teda môžeme povedať, že na poistnom trhu takmer každý tretí Slovák uprednostní cenu na úkor kvality poistného produktu. „Na druhej strane, ak sa na to pozrieme z pohľadu tých 29%, väčšina ľudí vlastne cenu ako dôvod neuviedla, čo znamená, že pre väčšinu to nemusí byť ten rozhodujúci faktor,“ komentuje výsledky prieskumu šéf agentúry Focus, Martin Slosiarik.
Takmer štvrtine opýtaných pri otázke, kedy by premýšľali nad zmenou poisťovne, ako prvé napadlo sklamanie, nedôvera alebo nedodržiavanie záväzkov. „Reputácia, dôvera a istota klientov sú jednými z najdôležitejších aspektov, ktoré klienti vedia oceniť. Zo skúseností vieme, že ak v tomto smere splníme klientove požiadavky, ani nižšia cena u konkurencie ho nemusí presvedčiť. Kladieme preto dôraz na komunikáciu a kvalitný klientsky servis,“ vysvetľuje hovorkyňa poisťovne Groupama, Martina Cvachová.

Ako pritiahnuť zákazníka


Výhodnejšie podmienky, pridaná hodnota, benefity, niečo navyše. To sú dôvody, pre ktoré by rozmýšľal nad zmenou poisťovne takmer každý piaty Slovák. „To je priestor, v ktorom sa poisťovne môžu snažiť o získanie zákazníka, pričom nemusia nevyhnutne medzi sebou viesť len cenovú vojnu,“ myslí si Slosiarik. Každý desiaty Slovák by zase zmenil poisťovňu v prípade, ak by mu v konkurenčnej spoločnosti ponúkli vyššie poistné plnenie v prípade vzniku škody. Zvýšenie poistného je dôvodom na zmenu poisťovne len pre 6% opýtaných. Toto tiež poukazuje na skutočnosť, že zvýšenie ceny poistného automaticky nevedie k ukončeniu poistného vzťahu, to znamená, že poistenec určite zvažuje aj iné aspekty poistenia v danej poisťovni, nielen cenu.

graf4


Groupama je na slovenskom poistnom trhu prítomná od 1. januára 2009. V súčasnosti pôsobí ako pobočka maďarskej poisťovne Groupama Biztosító Zrt. Na Slovensku sú produkty Groupama dostupné vo vlastných klientskych centrách, pobočkách OTP Banky Slovensko, a. s. a v maklérskej sieti, resp. u partnerov poisťovateľa. Ďalšie informácie: www.groupama.sk.

(PR servis)

 

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk