NSK začne konanie voči lekárni Pharmaco

Minister nesúhlasí s vymenovaním E. Tóthovej do funkcie farmaceutky NSK, kraj sa pýta, aké zákony by tým porušil

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) na podnet ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca pozastavil činnosť lekárne Pharmaco Nitra na 90 dní. V súlade s platnou legislatívou NSK začne vyšetrovanie a do 90 dní vo veci rozhodne.

Agentúru SITA o tom informoval NSK. Kraj zároveň s poľutovaním prijal správu ministra Zajaca o nesúhlase s vymenovaním Ernestíny Tóthovej do funkcie farmaceuta NSK. Zajac svoj nesúhlas odôvodňoval tým, že ide o stret záujmu vo výkone funkcie farmaceuta samosprávneho kraja a plnenie úloh vyplývajúcich lekárnikom zo zákona.

Podľa NSK je krajský farmaceut samosprávneho kraja funkciou, kde menovanie spadá do kompetencie predsedu samosprávneho kraja, po odsúhlasení ministerstvom zdravotníctva. Bližšie podmienky zákon neuvádza. Ak by ministerstvo súhlasilo s menovaním Tóthovej do funkcie, NSK by s ňou uzavrel pracovnú zmluvu a E. Tóthová by sa stala zamestnancom vo verejnej službe. Funkcia farmaceuta v NSK nie je vedúcou funkciu, a preto sa na ňu nevzťahuje paragraf zákona o verejnej službe, ktorý zakazuje vedúcim zamestnancom podnikanie alebo inú zárobkovú činnosť.

"Pán minister vo svojej písomnej správe, v ktorej nesúhlasí s vymenovaním E. Tóthovej do funkcie farmaceuta NSK neuviedol, ktoré právne predpisy by sa porušili, keby túto funkciu vykonávala," píše sa v stanovisku NSK. Organizačnú štruktúru Úradu NSK, ktorej súčasťou je i funkcia farmaceuta, určuje zastupiteľstvo samosprávneho kraja, ktoré svojím rozhodnutím určilo, že farmaceut svoju funkciu bude vykonávať na 30-percentný úväzok.

©2003, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_1335

Cestovné poistenie pre tehotné

Tehotenstvo pre poisťovňu nie je prekážkou. Avšak treba počítať s určitými obmedzeniami a výlukami v poistení liečebných nákladov aj storna. Toto by ste mali vedieť vopred.
12.06.2026
Čítať viac o Cestovné poistenie pre tehotné
Allianz_Allianz

Za škody na dovolenkách Allianz vlani vyplatil takmer 2,3 milióna eur, rastú najmä storná zájazdov

Štvrtina nákladov za dovolenkové škody tvoria storná zájazdov, medziročne stúpli o 22 percent. Najviac dovolenkových škôd riešil Allianz v Thajsku, Turecku a Taliansku. Za úraz klienta na motorke v Thajsku vyplatil Allianz 69-tisíc eur.
11.06.2026
Čítať viac o Za škody na dovolenkách Allianz vlani vyplatil takmer 2,3 milióna eur, rastú najmä storná zájazdov
foto_redakcia

Ak kvôli preklepu v zmluve o PZP môžete dostať pokutu!

To, že platíte povinné zmluvné poistenie nestačí. Skontrolujte si svoju poistnú zmluvu, či všetky údaje o vozidle sú uvedené správne. Aj kvôli malej chybe systém vozidlo vyhodnotí ako nepoistené!
10.06.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Ak kvôli preklepu v zmluve o PZP môžete dostať pokutu!

Vyberáme z banky.sk