Nahlasovnaie poistných udalostí po snehovej kalamite

Poisťovne v týchto dňoch evidujú zvýšený počet škôd spôsobených snehovou kalamitou, a to najmä zo severných a východných okresov Slovenska. Klienti najčastejšie hlásia škody spôsobené ťarchou snehu - poškodené strechy, odtrhnuté rýny, poškodené oplotenia od pádu snehu zo striech, či poškodené prestrešenia bazénov. Zvýšený je aj počet škôd na vozidlách.

auto-zima-redakcia
Po ochladení poisťovne zaznamenali aj nárast škôd spôsobených prasknutým vodovodným potrubím. Po roztopení snehu zas očakávajú škody spôsobené zatečením stropov a domácich interiérov.

Ako nahlásiť škodu

Akúkoľvek vzniknutú škodu je potrebné poisťovni bez zbytočného odkladu čo najskôr nahlásiť. Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob je nahlásenie škody online. Nahlásiť škodu môžete aj telefonicky, alebo osobne v pobočke vašej poisťovne. Spravte si aj fotografie vzniknutej škody, pretože vlastná fotodokumentácia sa pri riešení poistnej udalosti vždy zíde. Ihneď ako poisťovňa zistí rozsah poškodenia a vyčísli výšku škody, uhradí poškodenému poistné plnenie. V niekotrých prípadoch je nutná aj obhliadka. Rýchlosť preplatenia sa medzi poisťovňami líši, pokiaľ má poisťovňa k dispozícii všetky potrebné doklady, preplatenie trvá niekoľko dní.
 

Čo robiť pri poistnej udalosti

Ak je to možné, po poistnej udalosti by mali klienti s odstraňovaním následkov alebo opravou počkať do obhliadky poisťovne. Samozrejme, ak je z hygienických alebo bezpečnostných dôvodov nevyhnutné začať s odstraňovaním škôd skôr, ľudia to môžu urobiť. V takom prípade je potrebné poistnú udalosť zdokumentovať fotografiami. Poisťovni postačia aj fotky odfotené na telefóne.

Po nahláseni škody sa riaďte pokynmi poisťovne.

Poistenie vozidiel

Allianz eviduje aj škody, pri ktorých sa z vozidla odtrhol kus ľadu a padol na okoloidúce auto. Vo väčšine prípadov kusy ľadu spadnú z kamiónov, ktorým na plachtu naprší, nočná námraza spôsobí zamrznutie a počas jazdy sa ľad odtrhne a dopadne na ďalšie vozidlo. Tieto škody sú kryté z povinného zmluvného poistenia vinníka, z ktorého vozidla ľad odpadol. Tak ako napríklad pri škodách na čelnom skle je potrebné mať vinníka, s ktorým poškodený spíše správu o nehode. Ak vinníka nemáme, škodu si poškodený môže uplatniť z havarijného poistenia.

Vyberáme z poistovne.sk

packed-and-ready-to-go

Pri celoročnom cestovnom poistení si dajte pozor na maximálnu dobu nepretržitého vycestovania

Vedeli ste, že celoročné poistenie neplatí nepretržite? Po istej dobe sa totiž musíte vrátiť späť na Slovensko, inak vám poistenie prestane platiť. Porovnali sme tieto doby nepretžitého pobytu vo všetkých poisťovniach.
14.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Pri celoročnom cestovnom poistení si dajte pozor na maximálnu dobu nepretržitého vycestovania
persons-torso-on-a-motorbike-holding-a-map

Kedy sa vám oplatí ročné cestovné poistenie? Prepočítali sme to za vás

Ak počas roka vycestuje do zahraničia viackrát, môže sa vám oplatiť celoročné poistenie. Pozrite si porovnanie na rok 2024, čo vás vyjde lacnejšie.
12.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Kedy sa vám oplatí ročné cestovné poistenie? Prepočítali sme to za vás
burka-redakcia

Škody po záplavách poisťovne vyčísľujú na stovky tisíc euro

Vlna povodní a záplav, ktoré od začiatku júna sužujú Európu, páchajú značné škody aj na Slovensku. Pozrite si, koľko škôd už zaznamenali poisťovne.
12.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Škody po záplavách poisťovne vyčísľujú na stovky tisíc euro

Vyberáme z banky.sk