Nadácia Allianz darovala nemocnici prístroje na dezinfekciu vzduchu v červených zónach

Ďalšie tri prístroje, tentoraz na dezinfekciu vzduchu, venovala Nadácia Allianz Univerzitnej nemocnici v Bratislave (UNB). Prístroje boli inštalované na rizikových pracoviskách s pacientmi COVID-19, v tzv. červených zónach pľúcneho pavilónu v nemocnici v Ružinove a na COVID pracovisku v Nemocnici Staré Mesto. Slúžiť budú pacientom nakazeným koronavírusom, ale aj zdravotníckemu personálu, ktorý sa o nich stará.


„Verím, že vďaka ďalšiemu daru Nadácie Allianz – prístrojom na dezinfekciu vzduchu - sa bude pokojnejšie pracovať najmä personálu v červených zónach dvoch bratislavských nemocníc. Za obetavosť sme všetkým zdravotníkom nesmierne vďační,“ hovorí správkyňa Nadácie Allianz Lucia Muthová. Prístroje boli zakúpené z finančného daru Nadácie Allianz prostredníctvom iniciatívy Kto pomôže Slovensku. „Nám všetkým veľmi pomáha, keď vidíme ako sa takmer celé Slovensko dokáže spojiť a v týchto náročných časoch pomôcť zdravotníkom, ktorí liečia pacientov v rizikových podmienkach. Veľmi by som chcela oceniť snahu všetkých ľudí, ktorí nám celkom nezištne a s neuveriteľným odhodlaním pomáhajú, cítime skutočne veľkú podporu. Medzi týchto ľudí určite patria zástupcovia spoločnosti Allianz a tiež iniciatívy Kto pomôže Slovensku“, povedala Renáta Vandriaková, riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava. Univerzitná nemocnica Bratislava je prvá nemocnica, ktorá disponuje týmito unikátnymi prístrojmi na dezinfekciu.
Vzduchové dezinfektory Novaerus DEFEND pomáhajú pri rýchlej sanácii veľkých aj malých priestorov a v situáciách s vysokým rizikom infekcie. Odstraňujú všetky druhy vysoko odolných a rezistentných baktérií a vírusov, vrátane COVID-19. Fungujú na princípe patentovanej nízkoenergetickej plazmovej technológie, ktorá dokáže zneškodniť vírus až na úrovni jeho DNA. Celý priestor dokážu dezinfikovať už do 20 minút.

Nadácia Allianz už v marci, keď sa situácia s koronavírusom stala vážnou, vyčlenila 85-tisíc eur na nákup prístrojov, ktoré pomôžu v boji s pandémiou. Okrem dezinfektorov zakúpila pre UNB aj prístroj na pľúcnu ventiláciu, ktorý je mimoriadne potrebný pri liečbe pacientov nakazených koronavírusom, ktorí sú vo vážnom stave.
 
(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

Doktor a peniaze-005

Zdravotnú poisťovňu od budúceho roka zmení takmer 170-tisíc ľudí

VšZP príde od 1. januára 2021 o vyše 54-tisíc poistencov. Zdravotná poisťovňa Dôvera získa takmer 27-tisíc poistencov a Union zdravotnej poisťovni pribudne takmer 28-tisíc poistencov.
26.11.2020
Čítať viac o Zdravotnú poisťovňu od budúceho roka zmení takmer 170-tisíc ľudí
34148_obr

Nadácia Allianz darovala 25-tisíc eur na oddelenie bunkovej terapie

Hoci rok 2020 sa do histórie bezpochyby zapíše ako rok boja s celosvetovou pandémiou ochorenia Covid-19, tisíce pacientov denne bojujú aj s ďalšími ťažkými ochoreniami, najmä onkologickými. Nadácia Allianz už desiaty rok podporuje charitatívny projekt Nadácie Kvapka Nádeje a tentokrát venovala sumu 25-tisíc eur na vybudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).
26.11.2020
Čítať viac o Nadácia Allianz darovala 25-tisíc eur na oddelenie bunkovej terapie
31403_obr

Aké sú dopady pandémie na financie ľudí? Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat

Pandémia koronavírusu na Slovensko dorazila v marci 2020. Od jari zasiahla nielen naše zdravotníctvo, ale výrazne aj ekonomiku a hospodárstvo, čo sa prejavilo na finančnej situácii mnohých ľudí. Až približne polovica respondentov (48%) v ekonomicky aktívnom veku 18-64 rokov doplatila na pandémiu finančne, keď sa im znížil plat, neboli im vyplatené odmeny, alebo prišli o zamestnanecké benefity, prípadne sa im skrátil pracovný čas, čo prirodzene viedlo k zníženiu príjmu. Tieto údaje vyplývajú z prieskumu agentúry Focus z októbra 2020, ktorý bol realizovaný pre poisťovňu Groupama. Tá pravidelne monitoruje finančnú náladu a atmosféru v spoločnosti.
26.11.2020
Čítať viac o Aké sú dopady pandémie na financie ľudí? Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat

Vyberáme z banky.sk