Minulý rok vyplatil Allianz rekordnú sumu za škody po zrážke so zverou

V pandemickom roku 2020 vyplatil Allianz takmer 7 miliónov eur za škody po zrážkach so zverou. Rastie priemerná škoda na vozidle po strete so zverou. V Allianz je riziko kryté už v základnom balíku havarijného poistenia.

redakcia-nehoda1
Minulý rok vyplatila najväčšia poisťovňa na trhu takmer 7 miliónov eur za škody na vozidlách, spôsobené zrážkou so zverou. Išlo o najvyššiu sumu za posledných 15 rokov, ktorú Allianz – Slovenská poisťovňa vyplatila za vozidlá poškodené po strete so zverou. Rok 2020 bol pritom poznačený pandémiou a niekoľkými lockdownami, spojenými s nižšou frekvenciou vozidiel na cestách. Rok predtým vyplatil Allianz za škody spôsobené stretom so zverou viac ako 6,5 milióna eur a v roku 2018 bol účet za škody takmer 5,4 milióna eur.

skody

Škody v desattisícoch

„Od začiatku tohto roka evidujeme 1 938 poistných udalostí na vozidlách spôsobených zrážkou so zverou za takmer 4,8 milióna eur,“ konštatuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Milan Rajec. Rastie nielen celková výška škôd spôsobených stretom so zverou, ale s rastúcimi nákladmi materiálov a prác, stúpa aj priemerná výška poistného plnenia za tieto škody. „Kým v roku 2018 bola priemerná výška jednej škody spôsobenej stretom so zverou 1 750 eur, minulý rok sme v priemere za takto poškodené vozidlo vyplatili 2 420 eur,“ uvádza M. Rajec. Allianz eviduje aj poistné udalosti, kde zrážka so zverou spôsobila škody v desaťtisícoch eur a zranenia utrpela aj posádka vozidla. „V auguste klientovi počas jazdy na trase z Bratislavy do Košíc v okrese Rimavská Sobota vbehol do cesty jeleň. Účet za škody na vozidle dosiahol takmer 28-tisíc eur. V inom prípade divá zver v okrese Žilina skočila počas jazdy vodičovi priamo pod kolesá. Škoda na vozidle presiahla 20-tisíc eur. Ďalšiemu klientovi počas jazdy v okrese Stará Ľubovňa skočila do cesty jelenica, ktorá bola pri strete s vozidlom usmrtená a zranenia kolena utrpel aj vodič. Vozidlo bolo nepojazdné a škoda bola vo výške takmer 20-tisíc eur,“ popisuje M. Rajec.

Škody kryje havarijné poistenie

Práve jeseň je najrizikovejšie obdobie, kedy sa divá zver vyskytuje oveľa častejšie v blízkosti ciest. „Najčastejšie škody, ktoré nám vodiči hlásia po zrážke so zverou sú rozbité predné sklá, rozbité svetlá, poškodené alebo pokrčené kapoty a nárazníky. Pri vážnejších zrážkach nie sú ojedinelé ani zranenia vodiča a pasažierov a usmrtenie zveri,“ konštatuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová. Škody spôsobené zrážkou so zvieraťom kryje havarijné poistenie. V produkte Moje auto ho klienti Allianz majú už v základnom balíku havarijného poistenia. Viac informácií na: Allianz (allianzsp.sk)

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

59421

Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky

Pobočky však podľa Národnej banky Slovenska len v obmedzenej miere podliehajú jej dohľadu.
06.12.2021
Čítať viac o Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky
Celne sklo

Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení

Kupujete nové auto? Bez ohľadu na to, či len nedávno opustilo výrobnú linku alebo už má najazdených niekoľko desiatok tisíc kilometrov, za úvahu určite stojí aj havarijné poistenie, známe aj ako KASKO. Ktorých päť argumentov by ste pred rozhodnutím nemali prehliadnuť?
06.12.2021
Čítať viac o Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení
a-runner-focuses

Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Allianz ponúka klientom inovovanú analýzu DNA, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu života. Individuálny plán v digitálnej podobe ponúka konkrétne odporúčania v oblasti stravovania, športu, zvládania stresu či kvalitného spánku. Osobnú genetickú analýzu získajú klienti Allianz k poisteniu kritických chorôb.
06.12.2021
Čítať viac o Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Vyberáme z banky.sk