Minulý rok vyplatil Allianz rekordnú sumu za škody po zrážke so zverou

V pandemickom roku 2020 vyplatil Allianz takmer 7 miliónov eur za škody po zrážkach so zverou. Rastie priemerná škoda na vozidle po strete so zverou. V Allianz je riziko kryté už v základnom balíku havarijného poistenia.

redakcia-nehoda1
Minulý rok vyplatila najväčšia poisťovňa na trhu takmer 7 miliónov eur za škody na vozidlách, spôsobené zrážkou so zverou. Išlo o najvyššiu sumu za posledných 15 rokov, ktorú Allianz – Slovenská poisťovňa vyplatila za vozidlá poškodené po strete so zverou. Rok 2020 bol pritom poznačený pandémiou a niekoľkými lockdownami, spojenými s nižšou frekvenciou vozidiel na cestách. Rok predtým vyplatil Allianz za škody spôsobené stretom so zverou viac ako 6,5 milióna eur a v roku 2018 bol účet za škody takmer 5,4 milióna eur.

skody

Škody v desattisícoch

„Od začiatku tohto roka evidujeme 1 938 poistných udalostí na vozidlách spôsobených zrážkou so zverou za takmer 4,8 milióna eur,“ konštatuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Milan Rajec. Rastie nielen celková výška škôd spôsobených stretom so zverou, ale s rastúcimi nákladmi materiálov a prác, stúpa aj priemerná výška poistného plnenia za tieto škody. „Kým v roku 2018 bola priemerná výška jednej škody spôsobenej stretom so zverou 1 750 eur, minulý rok sme v priemere za takto poškodené vozidlo vyplatili 2 420 eur,“ uvádza M. Rajec. Allianz eviduje aj poistné udalosti, kde zrážka so zverou spôsobila škody v desaťtisícoch eur a zranenia utrpela aj posádka vozidla. „V auguste klientovi počas jazdy na trase z Bratislavy do Košíc v okrese Rimavská Sobota vbehol do cesty jeleň. Účet za škody na vozidle dosiahol takmer 28-tisíc eur. V inom prípade divá zver v okrese Žilina skočila počas jazdy vodičovi priamo pod kolesá. Škoda na vozidle presiahla 20-tisíc eur. Ďalšiemu klientovi počas jazdy v okrese Stará Ľubovňa skočila do cesty jelenica, ktorá bola pri strete s vozidlom usmrtená a zranenia kolena utrpel aj vodič. Vozidlo bolo nepojazdné a škoda bola vo výške takmer 20-tisíc eur,“ popisuje M. Rajec.

Škody kryje havarijné poistenie

Práve jeseň je najrizikovejšie obdobie, kedy sa divá zver vyskytuje oveľa častejšie v blízkosti ciest. „Najčastejšie škody, ktoré nám vodiči hlásia po zrážke so zverou sú rozbité predné sklá, rozbité svetlá, poškodené alebo pokrčené kapoty a nárazníky. Pri vážnejších zrážkach nie sú ojedinelé ani zranenia vodiča a pasažierov a usmrtenie zveri,“ konštatuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová. Škody spôsobené zrážkou so zvieraťom kryje havarijné poistenie. V produkte Moje auto ho klienti Allianz majú už v základnom balíku havarijného poistenia. Viac informácií na: Allianz (allianzsp.sk)

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk