Letu dominovali povodne a krupobitie

Prírodné živly toto leto spôsobili škody na majetku za vyše pol milióna eur. Od júna do konca augusta zaregistrovala Allianz takmer 1 400 poistných udalostí spôsobených živlami. Inflácia, nárast cien stavebných materiálov a klimatické zmeny vyžadujú aktualizáciu majetkových poistných zmlúv.

summer-sunglasses
Povodne a krupobitia spomedzi všetkých živlov toto leto najviac ničili náš majetok. Vyplýva to zo štatistík Allianz – Slovenskej poisťovne. „Počas júna, júla a augusta nám klienti nahlásili 454 škôd spôsobených povodňami a záplavami a 392 škôd z krupobitia v celkovej hodnote takmer 350-tisíc eur. Dohromady sme počas posledných troch mesiacov zaregistrovali 1 384 poistných udalostí na privátnom majetku spôsobených prírodnými živlami. Náklady za tieto škody boli vyše pol milióna eur,“ konštatuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Dárius Nógli.

Na živly pokojnejšie leto

Napriek týmto škodám bolo tohtoročné leto z pohľadu štatistík menej škodové ako minuloročné. „Toto leto evidujeme niekoľko lokálne pôsobiacich živlov a následných škôd spôsobených víchricami, povodňami a krupobitím. V porovnaní s minulým letom je však živelných poistných udalostí menej,“ dopĺňa D. Nógli. Medzi najväčšie škody, ktoré Allianz toto leto riešila, patrí poškodenie strechy v dôsledku silnej víchrice na prístavbe rodinného domu v okrese Trebišov za vyše 10-tisíc eur. Počas júlovej víchrice zas na Záhorí silný vietor a krupobitie poškodil vonkajšie elektrické žalúzie na rodinnom dome v Starej Myjave. Škoda v tomto prípade presiahla 8 600 eur.

Pozor na podpoistenie

Vysoká inflácia, rast cien stavebných materiálov, ale aj klimatické zmeny a s nimi spojené častejšie živelné škody spôsobili, že mnoho nehnuteľností na Slovensku je podpoistených. „Odporúčame klientom, aby si prehodnotili svoje poistné zmluvy a upravili výšku poistnej sumy tak, aby pokrývala reálnu hodnotu ich majetku. V prípade škody na podpoistenej nehnuteľnosti im totiž poisťovňa bude môcť vyplatiť len pomernú časť škody podľa úrovne podpoistenia,“ vysvetľuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová. Aj preto Allianz v roku 2020 začala prehodnocovať staršie majetkové poistné zmluvy klientov a ponúka im nové návrhy poistiek, ktoré adekvátne pokrývajú hodnotu poisteného majetku aj aktuálne riziká.

Viac informácií o poistení majetku nájdete tu.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok
reading-in-hospital-waiting-room

Pri zubnom benefite si nezamieňajte preventívnu prehliadku so vstupnou lekárskou prehliadkou

Zdravotné poisťovne ponúkajú zubné benefity, ktorých čerpanie je podmienené absolvovaním preventívnej prehliadky. Pozor, na akú prehliadku idete. Poistovne.sk zisťovali viac.
22.11.2023 | redakcia
Čítať viac o Pri zubnom benefite si nezamieňajte preventívnu prehliadku so vstupnou lekárskou prehliadkou

Vyberáme z banky.sk