Láka vás letné dobrodružstvo? Toto sú najnebezpečnejšie destinácie pre rok 2019

Existujú rôzne typy turistov. Niektorí vyhľadávajú exkurzie a pamiatky, iní hľadajú korálové útesy a niektorí dokonca dychtia za neopakovateľným dobrodružstvom. Turecko či Egypt patria pravidelne k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Či už jednotlivci, páry alebo celé rodiny s deťmi, každý si vyberie, na čo má chuť. Ohurujú krásnymi plážami a skvostným podmorským prostredím, ohromujúcimi pamiatkami a fotogenickými scenériami.


Krásne, ale nebezpečné


Podľa mapy bezpečnosti, ktorú každoročne vypracúva International SOS, ale tieto krajiny vôbec nepatria k tým najbezpečnejším. Dokonca, niektoré časti Egypta sú organizáciou označené ako vysoko nebezpečné. Krajina faraónov a pyramíd sa tak v oblasti bezpečnosti dostala na úroveň Sudánu, Pakistanu či Venezuely. Ak sa teda vyberiete do takejto krajiny, určite nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie, pretože riziko, že ho budete naozaj potrebovať, je v týchto krajinách o niečo vyššie. Na poistenie od poisťovne Groupamy máme pozitívne recenzie priamo od klientov, navyše si nemusíte priplácať za územnú platnosť, nakoľko aj Egypt či Turecko spadá v ich cestovnom poistení pod balík Európa. Toto cestovné poistenie vás tak vyjde už od 1€ na deň na osobu

Egypt a Turecko s výstrahou


Situáciu v Egypte monitoruje aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí. Na webe ministerstva je od 22.5.2019 zverejnená výstraha 3.stupňa s odporúčaním necestovať do určitých oblastí: „Upozorňujeme slovenských občanov, že na severnom Sinaji platí okrem výnimočného stavu aj zákaz nočného vychádzania. Túto časť Egypta, ako aj západné územia hraničiace s Líbyou, považuje ministerstvo dlhodobo za rizikové a dôrazne odporúča slovenským občanom, aby do uvedených oblastí necestovali,“ píše vo výstrahe ministerstvo a ďalej uvádza: „Z hľadiska kriminality najväčšie riziko predstavujú vreckári a drobní zlodeji. Pri pohybe mimo turistických stredísk odporúčame uprednostniť nevýstredné oblečenie.“
Výstraha o stupeň nižšia platí aj pre krajinu polmesiaca. Ministerstvo vystríha pred nevyhnutnosťou cestovania do určitých oblastí. Situáciu v tureckých prímorských letoviskách definuje ako „pokojnú“, treba však rátať so zdržaniami na letiskách v dôsledku sprísnených bezpečnostných kontrol.

11
Zdroj: https://www.travelriskmap.com/#/planner/map/security

Nebezpečná Afrika


Na mape bezpečnosti sú však aj krajiny ešte o úroveň horšie, čo sa týka otázky bezpečnosti. Extrémne vysoké nebezpečenstvo číha na turistov v krajinách ako Líbya, Mali, Somálsko či Južný Sudán. Ak sa teda chystáte na takto dobrodružné cesty, určite neriskujte a poistite sa. Groupama ponúka krytie v troch rôznych balíkoch s 24 hodinovou asistenčnou službou, čo môže byť niekedy naozaj neoceniteľné. Navyše, ak by ste na poistenie aj pozabudli, na www.online.groupama.sk sa môžete poistiť okamžite na počkanie, hoci aj päť minút pred odchodom na cesty.
Ale späť k Afrike, ktorú pokrývajú v mape bezpečnosti v značnej miere červené až bordové farby. Na chvoste rebríčka sú spolu s týmito krajinami aj blízkovýchodné štáty Jemen, Sýria, Afganistan či Irak, ktoré sú zmietané vojnou už niekoľko rokov. Naopak, svetlo žlté farby dominujú v Európe, ktoré sa vyznačujú nízkou až bezvýznamnou mierou bezpečnostného rizika. Z tohto pohľadu sú zaujímavé krajiny, ktoré sú práve na opačnej strane bezpečnostného rebríčka.

Švajčiarsko, Slovinsko, či severské Dánsko, Nórsko a Fínsko patria medzi stabilné piliere bezpečnosti.
 
12

Vyberáme z poistovne.sk

brown-eyes-of-a-person-wearing-a-face-mask

Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke

Ak som zaočkovaný proti COVID-19, chráni ma táto vakcína aj proti bežnej chrípke?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Zdravotná poradňa: Očkovanie proti COVID-19 vs. očkovanie proti chrípke
redakcia-nehoda

Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.

Chcem sa spýtať keď som si škodu na aute spôsobil sám teda svojou jazdou som omylom zroloval baner na ceste. Je možné si to uhradiť nejak cez poistku alebo to všetko ide na moju hlavu?
14.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Havarijná poradňa: Spôsobili ste si škodu na aute sám? Čo Vám preplatí poisťovňa.
Doktor a peniaze-001

Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Zásadnú reformu spôsobu financovania zdravotníctva prináša koncept Value Based Healthcare (VBHC), ktorého základom je pridaná hodnota pre pacienta. Podstatou tohto konceptu je finančné odmeňovanie podľa pridanej hodnoty pre pacienta, a nie na automatické preplácanie zdravotníckych úkonov tak, ako je to dnes.
13.10.2021
Čítať viac o Stojíme pred potrebou radikálnej reformy zdravotníctva - sme však na ňu pripravení?

Vyberáme z banky.sk