Láka vás letné dobrodružstvo? Toto sú najnebezpečnejšie destinácie pre rok 2019

Existujú rôzne typy turistov. Niektorí vyhľadávajú exkurzie a pamiatky, iní hľadajú korálové útesy a niektorí dokonca dychtia za neopakovateľným dobrodružstvom. Turecko či Egypt patria pravidelne k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Či už jednotlivci, páry alebo celé rodiny s deťmi, každý si vyberie, na čo má chuť. Ohurujú krásnymi plážami a skvostným podmorským prostredím, ohromujúcimi pamiatkami a fotogenickými scenériami.


Krásne, ale nebezpečné


Podľa mapy bezpečnosti, ktorú každoročne vypracúva International SOS, ale tieto krajiny vôbec nepatria k tým najbezpečnejším. Dokonca, niektoré časti Egypta sú organizáciou označené ako vysoko nebezpečné. Krajina faraónov a pyramíd sa tak v oblasti bezpečnosti dostala na úroveň Sudánu, Pakistanu či Venezuely. Ak sa teda vyberiete do takejto krajiny, určite nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie, pretože riziko, že ho budete naozaj potrebovať, je v týchto krajinách o niečo vyššie. Na poistenie od poisťovne Groupamy máme pozitívne recenzie priamo od klientov, navyše si nemusíte priplácať za územnú platnosť, nakoľko aj Egypt či Turecko spadá v ich cestovnom poistení pod balík Európa. Toto cestovné poistenie vás tak vyjde už od 1€ na deň na osobu

Egypt a Turecko s výstrahou


Situáciu v Egypte monitoruje aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí. Na webe ministerstva je od 22.5.2019 zverejnená výstraha 3.stupňa s odporúčaním necestovať do určitých oblastí: „Upozorňujeme slovenských občanov, že na severnom Sinaji platí okrem výnimočného stavu aj zákaz nočného vychádzania. Túto časť Egypta, ako aj západné územia hraničiace s Líbyou, považuje ministerstvo dlhodobo za rizikové a dôrazne odporúča slovenským občanom, aby do uvedených oblastí necestovali,“ píše vo výstrahe ministerstvo a ďalej uvádza: „Z hľadiska kriminality najväčšie riziko predstavujú vreckári a drobní zlodeji. Pri pohybe mimo turistických stredísk odporúčame uprednostniť nevýstredné oblečenie.“
Výstraha o stupeň nižšia platí aj pre krajinu polmesiaca. Ministerstvo vystríha pred nevyhnutnosťou cestovania do určitých oblastí. Situáciu v tureckých prímorských letoviskách definuje ako „pokojnú“, treba však rátať so zdržaniami na letiskách v dôsledku sprísnených bezpečnostných kontrol.

11
Zdroj: https://www.travelriskmap.com/#/planner/map/security

Nebezpečná Afrika


Na mape bezpečnosti sú však aj krajiny ešte o úroveň horšie, čo sa týka otázky bezpečnosti. Extrémne vysoké nebezpečenstvo číha na turistov v krajinách ako Líbya, Mali, Somálsko či Južný Sudán. Ak sa teda chystáte na takto dobrodružné cesty, určite neriskujte a poistite sa. Groupama ponúka krytie v troch rôznych balíkoch s 24 hodinovou asistenčnou službou, čo môže byť niekedy naozaj neoceniteľné. Navyše, ak by ste na poistenie aj pozabudli, na www.online.groupama.sk sa môžete poistiť okamžite na počkanie, hoci aj päť minút pred odchodom na cesty.
Ale späť k Afrike, ktorú pokrývajú v mape bezpečnosti v značnej miere červené až bordové farby. Na chvoste rebríčka sú spolu s týmito krajinami aj blízkovýchodné štáty Jemen, Sýria, Afganistan či Irak, ktoré sú zmietané vojnou už niekoľko rokov. Naopak, svetlo žlté farby dominujú v Európe, ktoré sa vyznačujú nízkou až bezvýznamnou mierou bezpečnostného rizika. Z tohto pohľadu sú zaujímavé krajiny, ktoré sú práve na opačnej strane bezpečnostného rebríčka.

Švajčiarsko, Slovinsko, či severské Dánsko, Nórsko a Fínsko patria medzi stabilné piliere bezpečnosti.
 
12

Vyberáme z poistovne.sk

redakcia-nehoda

Napriek lockdownu minulý rok Allianz platil najmä za škody na vozidlách

Škody na vozidlách klientov Allianz boli minulý rok za takmer 134 miliónov eur. Škôd na majetku bolo rovnako ako pred pandémiou. Domy a byty ničili najviac záplavy, povodne a víchrice. Už druhý rok je poistných udalostí v cestovnom poistení minimum.
24.01.2022
Čítať viac o Napriek lockdownu minulý rok Allianz platil najmä za škody na vozidlách
zima-redakcia

Škody spôsobené mrazom a snehom vám kryje poistenie majetku

Väčšinu škôd spôsobených snehom, mrazom a ľadom kryje správne nastavené majetkové poistenie. Aj v takom prípade však musí poistený dbať na dodržiavanie dôležitých zásad. Ponúkame zopár užitočných tipov.
24.01.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Škody spôsobené mrazom a snehom vám kryje poistenie majetku
computer-security-lock-and-payment

Kybernetické útoky sú podľa Allianzu v čase pandémie najväčšou hrozbou podnikania

Kybernetické útoky, prerušenie prevádzky a prírodné katastrofy sú podľa 11. rebríčka skupiny Allianz tri globálne najväčšie riziká podnikania v roku 2022. Pandémia medziročne klesla z druhého na štvrté miesto, keďže väčšina spoločností sa cíti na jej ďalšie prepuknutie primerane pripravená. S rastom extrémnych poveternostných udalostí každoročne stúpa riziko prírodných katastrof a klimatických zmien.
20.01.2022
Čítať viac o Kybernetické útoky sú podľa Allianzu v čase pandémie najväčšou hrozbou podnikania

Vyberáme z banky.sk