Kožných ambulancií je na Slovensku čoraz menej, poisťovňa Dôvera ponúka iné riešenie

Kožných ambulancií je na Slovensku čoraz menej, počet kožných ochorení pritom stúpa. Upozorňuje na to zdravotná poisťovňa Dôvera. Mnohé z kožných ambulancií prechádzajú na nezmluvný vzťah a ošetrujú svojich pacientov za priamu platbu alebo sa sústredia len na estetickú medicínu.

nemocnica2
Hoci podľa predstaviteľov poisťovne Dôvera nie je ohrozená naplnenosť verejnej minimálnej siete, dostupnosť kožnej ambulantnej starostlivosti hradenej zo zdravotných odvodov klesá. Problémom je tiež prirodzené starnutie lekárov, keď priemerný vek kožného lekára dosahuje 56 rokov.

„Len tretina našich poistencov navštívila za posledných päť rokov ambulanciu kožného lekára, problémom môže byť dostupnosť," uviedla projektová manažérka poisťovne Dôvera Beáta Saal. Aj v porovnaní so zahraničím predpokladá, že dostupnosť tejto zdravotnej starostlivosti sa bude naďalej zhoršovať. Upozorňuje na to, že stúpa počet pacientov s melanómom, zhubnými nádormi kože alebo inými kožnými ochoreniami. Domnieva sa, že mnohí si liečia svoje kožné problémy sami, prípadne zanedbajú prevenciu, čím sa potom ich liečba stáva zdĺhavou a náročnou.

Situáciu by podľa Beáty Saal mohla riešiť telemedicína. Ide o aplikáciu na diagnostiku kožných ochorení na diaľku AIP Derm. Pilotná spolupráca medzi spoločnosťou AIP Labs a poisťovňou Dôvera sa začala od mája do augusta tohto roka. Spoločnosť ponúka diagnostiku kožného problému z fotografie, ktorú si pacient sám vyhotoví svojím mobilným telefónom. V prvom kole kožný problém diagnostikuje umelá inteligencia a následne kožný lekár. Najneskôr do troch pracovných dní získa poistenec vyjadrenie od lekára, ktorý jeho zdravotný problém posúdi. V prípade potreby mu navrhne liečbu, predpíše recept alebo odporučí návštevu ambulancie. Ak poistenec nemá svojho kožného lekára alebo sa k nemu nevie dostať, pomôže mu kontaktné centrum poisťovne Dôvera. AIP Derm určí správnu diagnózu v 90 percentách prípadov.

Poisťovňa Dôvera sa rozhodla prejsť z pilotného projektu do plnohodnotného benefitu pre všetkých jej poistencov. „Zvýšili sme počet spolupracujúcich lekárov, ktorí budú vyhodnocovať kožné problémy tak, aby sme pokryli záujem poistencov z celého Slovenska," povedala Saal. Službu môžu poistenci Dôvery využívať bezplatne trikrát ročne.

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk