Komunálna poisťovňa vlani so ziskom 6,6 mil. eur

 V medziročnom porovnaní zisk po zdanení nepatrne klesol, a to o 0,7 %.

Komunálna poisťovňa dosiahla v minulom roku čistý zisk 6,6 mil. eur, z čoho na výplatu dividend by malo ísť 5,6 mil. eur. V medziročnom porovnaní zisk po zdanení nepatrne klesol, a to o 0,7 %. Predpísané poistné bolo na úrovni 176,8 mil. eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástlo o 3,2 %. "Prekonali sme tak nastavený päťročný cieľ," uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Vladimír Bakeš.

Posledných päť rokov podľa vyjadrení spoločnosti ukázalo, že aj v čase, kedy celospoločenská situácia vo svete firme nepriala a krízové roky výrazne potrápili celý finančný sektor, tak Komunálna poisťovňa ustála svoje postavenie na trhu. Priaznivé výsledky sa podľa firmy dostavili predovšetkým po spojení Kontinuity a Komunálnej poisťovne, ktoré od roku 2009 začali pôsobiť pod jednou značkou. "Rok 2014 len potvrdil naše smerovanie, ktoré sme nastavili v roku 2009," skonštatoval Bakeš. Ako však dodal, firme priali aj externé podmienky, čo sa premietlo na nízkej škodovosti.

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou - poisťovňou Kontinuita.


Vyberáme z poistovne.sk

burst-reading-in-hospital

eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?

Potrebujete lieky? Nemusíte chodiť do ambulancie, stačí zavolať.
19.04.2024 | redakcia
Čítať viac o eRecept už funguje 10 rokov. Poznáte všetky jeho výhody?
freelancer-typing-on-keyboard

Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?

Pri niektorých finančných produktoch je možné určiť oprávnenú osobu. Pozrite si, prečo sa ju oplatí určiť a aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom.
17.04.2024 | redakcia
Čítať viac o Aký je rozdiel medzi oprávnenou osobou a dedičom?
dentist-doing-checkup

Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Návšteva zubára sa niektorým Slovákom predraží. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž po konzultácii s rezortom financií navrhlo revíziu v benefitoch zdravotných poisťovní. Dotkne sa pritom práve poskytovania zubného benefitu zdravotnými poisťovňami.
15.04.2024
Čítať viac o Návšteva zubára sa predraží, ku koncu apríla sa ruší zubný benefit

Vyberáme z banky.sk