Komunálna poisťovňa dosiahla vlani zisk 2,8 mil. eur

Komunálnej poisťovni sa v minulom roku v rámci celkového hospodárenia opäť darilo. Dosiahla čistý zisk 2,8 mil. eur pri medziročnom náraste o 4 %.

30994_obr
Celkové tržby však poklesli o 2 % na 107,5 mil. eur. Čisté zaslúžené poistné podľa účtovnej závierky pokleslo o 2,3 % na 86 mil. eur.

Predpísané poistné bolo v minulom roku vo výške 110 mil. eur, rok predtým to však bola suma 111,7 mil. eur. Pod medziročný pokles sa podpísalo životné poistenie, ktoré kleslo zhruba o 19 % na 28,6 mil. eur. Neživotné poistenie stúplo o 6,5 % na 81,4 mil. eur. Firma bola podľa jej slov úspešná najmä v segmente motorového poistenia, ako aj v majetkovom a cestovnom poistení.

Medzi krátkodobé zámery firmy patrí nárast novej produkcie v bežne platenom životnom poistení najmä v segmente rizikového životného poistenia, ako aj postupné zvýšenie podielu pripoistení na poistných zmluvách v poistení osôb v novom obchode a na portfóliu životného poistenia. Taktiež sa chce zamerať na zásadný nárast v poistení majetku malých a stredných podnikateľov a nárast poistenia motorových vozidiel s predpokladom udržania a stability kmeňa.

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou - poisťovňou Kontinuita.

Vyberáme z poistovne.sk

17444

Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe

Šoféri POZOR! Nastáva veľká zmena v preukazovaní PZP od 1.1.2025. Bližšie informácie o pripravovanej zmene redakcii Poistovne.sk poskytla Slovenská kancelária poisťovateľov.
28.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe
IMG_2905-R

Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch

Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné 680 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o viac ako šesť percent.
27.02.2024
Čítať viac o Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch
burst-partners-doctor

Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom nové benefity, zamerané najmä na lepšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Sú praktické, využiť ich môžu všetci poistenci Dôvery. Pozrite si stručný prehľad tých najzaujímavejších noviniek.
26.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Vyberáme z banky.sk