Komunálna poisťovňa dosiahla vlani zisk 2,8 mil. eur

Komunálnej poisťovni sa v minulom roku v rámci celkového hospodárenia opäť darilo. Dosiahla čistý zisk 2,8 mil. eur pri medziročnom náraste o 4 %.

30994_obr
Celkové tržby však poklesli o 2 % na 107,5 mil. eur. Čisté zaslúžené poistné podľa účtovnej závierky pokleslo o 2,3 % na 86 mil. eur.

Predpísané poistné bolo v minulom roku vo výške 110 mil. eur, rok predtým to však bola suma 111,7 mil. eur. Pod medziročný pokles sa podpísalo životné poistenie, ktoré kleslo zhruba o 19 % na 28,6 mil. eur. Neživotné poistenie stúplo o 6,5 % na 81,4 mil. eur. Firma bola podľa jej slov úspešná najmä v segmente motorového poistenia, ako aj v majetkovom a cestovnom poistení.

Medzi krátkodobé zámery firmy patrí nárast novej produkcie v bežne platenom životnom poistení najmä v segmente rizikového životného poistenia, ako aj postupné zvýšenie podielu pripoistení na poistných zmluvách v poistení osôb v novom obchode a na portfóliu životného poistenia. Taktiež sa chce zamerať na zásadný nárast v poistení majetku malých a stredných podnikateľov a nárast poistenia motorových vozidiel s predpokladom udržania a stability kmeňa.

Komunálna poisťovňa vznikla v roku 1994 a jej zakladateľom bola Prvá komunálna banka. Zmena vlastníka nastala až po akvizícii v roku 2001, keď majoritnú majetkovú účasť odkúpila Kooperativa. Týmto krokom sa poisťovňa stala súčasťou medzinárodnej finančnej a poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. Tá od Erste Group získala v roku 2008 aj Poisťovňu Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 sa Komunálna poisťovňa zlúčila so svojou sesterskou spoločnosťou - poisťovňou Kontinuita.

Vyberáme z poistovne.sk

redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy
girl-using-sidewalk-chalk-in-schoolyard

Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?

Úrazy, zranenia, strata alebo krádež vecí sú najčastejšie škody, ktoré sa deťom stanú v škole počas vyučovania. Stále častejšie sa však školy stretávajú aj s prípadmi kyberšikany. Pozrite si, v ktorých prípadoch nesie zodpovednosť za škody škola.
20.09.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?
AdobeStock-Komunalna-p-18-9-2023

Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Havarijné poistenie patrí medzi majiteľmi ojazdených áut k často diskutovaným témam. U mnohých vodičov „jazdeniek“ panuje názor, že sa neoplatí, no v skutočnosti má množstvo výhod, ktoré vám dokáže uľahčiť život na cestách. A to dokonca aj v prípadoch, že má vaše vozidlo už čosi za sebou.
18.09.2023
Čítať viac o Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Vyberáme z banky.sk