Generali hlási mierne nižší čistý zisk za rok 2014

 

Talianska poisťovňa Generali svojím ziskom za rok 2014 nenaplnila očakávania analytikov, keďže ju poškodili slabšie ako predpokladané výsledky v segmente poisťovania majetku a zodpovednosti za škodu, ako aj jednorazové náklady. To čiastočne zatienilo nedávne úspechy poisťovne pri realizácii programu obratu v hospodárení.

Spoločnosť vo štvrtok informovala, že jej čistý zisk v minulom roku oslabil o 12,5 % na sumu 1,67 mld. eur.
Analytici pritom v priemere odhadovali, že bude na úrovni 1,98 mld. eur.

Na druhej strane prevádzkový hospodársky výsledok Generali Group sa v roku 2014 zvýšil na viac ako 4,5 miliardy eur, čo je v porovnaní s predošlým rokom nárast o takmer jedenásť percent (10,8 %). Nárast v prevádzkovej výnosnosti v segmente životného poistenia dosiahol 15,2%, v segmente poistenia majetku a zodpovednosti 13,1 %.

Firma Generali, ktorá je treťou najväčšou európskou poisťovňou, posilnila svoju bilanciu znižovaním nákladov a predajom majetku a skôr ako plánovala, splnila niekoľko cieľov v oblasti zotavovania. Spoločnosť však rovnako ako jej konkurenti musí zvyšovať ziskovosť, keďže nízke úrokové sadzby znižujú výnosy z investícií. Generali vo štvrtok ďalej informovala, že plánuje vyplatiť dividendy v sume 0,6 eura na akciu, pričom vlani boli vo výške 0,45 eura na akciu.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Vyberáme z poistovne.sk

Doktor a peniaze-005

Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera

Efektívnosť výberu poistného by sa podľa PR špecialistu Dôvery Mateja Štiepanského nezlepšila, administrácia platieb odvodov je na minimálnej úrovni už dnes.
25.09.2020
Čítať viac o Výsledkom zlúčenia sociálneho a zdravotného poistenia by znamenalo zhoršenie zdravotnej starostlivosti, tvrdí Dôvera
mountains-as-far-as-the-eye-can-see

Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Slovenské hory sú mimoriadne obľúbeným miestom na dovolenku. Aj keď ste sa poistili, dodržiavať musíte určité pravidlá, aby vám v prípade poistnej udalosti, poisťovňa vyplatila odškodné.
25.09.2020 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie na hory: Poisťovne všetky škody nepreplatia. Na čo si treba dať pozor?

Vyberáme z banky.sk