Firma Continental Automotive Systems zaviedla penzijný program pre zamestnancov

V prvom mesiaci spustenia programu sa do neho dobrovoľne zapojila viac ako tretina zamestnancov.


Zvolenská spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia, s.r.o. (CASS) zaviedla začiatkom roku 2017 penzijný program, ktorý je ojedinelý na Slovensku. Cieľom tohto programu pre zamestnancov je vytvoriť dodatočnú finančnú podporu v dôchodku a udržať vysokú úroveň motivácie a lojality zamestnancov. „Prostredníctvom vlastného penzijného programu chceme zamestnancom zabezpečiť vyššiu mieru benefitov oproti existujúcemu riešeniu cez systém doplnkového dôchodkového sporenia,“ vysvetlil pre agentúru SITA finančný riaditeľ spoločnosti Milan Škarvada.

Dôležitým a pre zamestnávateľa kľúčovým dôvodom zavedenia vlastného penzijného programu je podľa Škarvadu možnosť kontroly nad spôsobom správy poukázaných príspevkov a možnosti nastavenia sociálnej politiky, ktorá lepšie reaguje na požiadavky a potreby zamestnancov. Už v prvom mesiaci spustenia programu sa dobrovoľne do schémy zapojila viac ako tretina ich zamestnancov.

Dodatočnými dôvodmi zavedenia programu sú podľa spoločnosti najmä zvýšenie transparentnosti správy úspor zamestnancov a možnosť priamo motivovať zamestnancov, aby si nad rámec zamestnávateľových príspevkov sami dodatočne sporili v penzijnom programe. „Zavedením penzijného programu prehlbujeme spoluprácu s odborníkmi z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorí pomáhajú našim zamestnancom pochopiť podstatu sporenia a riadenia osobných financií. Zároveň pre nás predstavujú partnera, s ktorým môžeme kontinuálne zlepšovať parametre penzijného programu,“ dodal Škarvada.

Spoločnosť CASS so sídlom vo Zvolene, ktorá je súčasťou nadnárodného koncernu Continental, sa zameriava na výrobu vysoko výkonných brzdových strmeňov pre automobilových výrobcov na celom svete. Závod vo Zvolene, ktorý začal výrobu vo februári 2006, počíta aj naďalej s rozširovaním svojich výrobných kapacít.

Vyberáme z poistovne.sk

from-a-driver-s-pov

Európa sa pripravuje na autonómne riadenie

Automatizované riadenie bez vodiča sa má v nasledujúcich rokoch v Európe stáť realitou. Okrem dekarbonizácie dopravy je to hlavná výzva pre európske hospodárstvo a otvára nové formy mobility.
22.09.2021
Čítať viac o Európa sa pripravuje na autonómne riadenie
110010761_2386931334947220_4041198182165905186_n

Aplikácia Horská záchranná služba s ďalšími vylepšeniami

Aplikácia Horská záchranná služba je na horách k dispozícii turistom vyše roka. Za ten čas pomohla záchranárom a jej užívateľom už viac ako stokrát. Tento rok v nej pribudlo zopár užitočných funkcionalít.
22.09.2021 | redakčne upravené
Čítať viac o Aplikácia Horská záchranná služba s ďalšími vylepšeniami
ZM004_pravidla-800

Allianz opäť získala najviac ocenení Zlatá minca

Produkty Allianz sú hodnotené odborníkmi ako najkvalitnejšie na trhu. Najviac ocenení pre poistenie od Allianz: 6-krát zlato a 3-krát striebro.
21.09.2021
Čítať viac o Allianz opäť získala najviac ocenení Zlatá minca

Vyberáme z banky.sk