Fakultná nemocnica v Trnave príjme v súvislosti s hodnotením INEKO opatrenia

V hodnotení štátnych univerzitných a fakultných nemocníc skončila trnavská nemocnica na poslednej priečke.


Vedenie Fakultnej nemocnice v Trnave považuje výsledky hodnotenia nemocníc inštitútom INEKO za dôležitý nástroj porovnávania jednotlivých zdravotníckych zariadení. Umiestnenie na poslednej priečke medzi štátnymi univerzitnými a fakultnými nemocnicami v najnovšom rebríčku si preto vyžiada opatrenia.

„Našim pacientom sa snažíme poskytovať vysokokvalitnú zdravotnú starostlivosť. Vedúci pracovníci Fakultnej nemocnice Trnava rozanalyzujú jednotlivé ukazovatele rebríčka a vypracujú opatrenia. Následne bude našou snahou a cieľom vylepšiť celkový rating pre Fakultnú nemocnicu Trnava,“ povedala k nelichotivému postaveniu nemocnice jej hovorkyňa Katarína Tittelová.

Podľa hodnotenia INEKO má trnavská nemocnica s výnimkou urgentu ostatné ukazovatele priemerné alebo podpriemerné. Má druhých najmenej spokojných pacientov, ktorí podávajú sťažnosti na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v najväčšej miere.

Najvyššie ocenenie Nemocnica roka 2019 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc obhájila Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica. Druhé miesto v hodnotení vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti obsadila minulý rok tretia – Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN. Ocenenie bronzová Nemocnica roka získala Univerzitná nemocnica Martin.

V kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc bolo porovnávaných jedenásť nemocníc. Posledné tri priečky patrili Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, Fakultnej nemocnici Trenčín a Fakultnej nemocnici Trnava.
 

Vyberáme z poistovne.sk

three-disposable-face-masks

EÚ by mala kolektívnu imunitu získať až v 3. štvrťroku 2021

Po tom, ako Veľká Británia schválila vakcínu proti Covid-19 od spoločností Pfizer/Biontech, nič jej nestojí v ceste zahájeniu očkovania už na budúci týždeň. Stane sa tak prvou krajinou v západnom svete, ktorá tak urobí a vôbec prvou, ktorá schválila vakcínu postavenú na syntetickej molekule RNA, nie na DNA.
03.12.2020
Čítať viac o EÚ by mala kolektívnu imunitu získať až v 3. štvrťroku 2021
portrait-of-a-woman-wearing-disposable-face-mask

Môžem uzatvoriť životné poistenie ak som COVID-19 pozitívny?

Niektoré poisťovne pridali do svojho zdravotného dotazníka otázky ohľadom ochorenia COVID-19. Snažia sa tak zistiť, či záujemca o poistenie nie je nakazený koronavírusom. Pozrite si, za akých podmienok vás poistia.
03.12.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Môžem uzatvoriť životné poistenie ak som COVID-19 pozitívny?
FEIT_DOD-UM-2020-square

E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Od 4. decembra 2020 sa uskutoční tretí ročník úspešného e-športového festivalu, ktorý je plný turnajov a bohatého programu. Nadšenci počítačových a konzolových hier zabojujú o zaujímavú finančnú odmenu, zahrajú si virtuálne už prvý decembrový víkend. Zápasy budú moderované zo štúdia Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinskej univerzity v Žiline (FEIT UNIZA). Jednotlivci aj tímy sa môžu registrovať na webe festivalu v sekcii Turnaje, 1. decembra 2020.
02.12.2020
Čítať viac o E- športový turnaj HernaZona.sk UNIZA Masters začína už tento piatok

Vyberáme z banky.sk