DSS VÚB Generali dosiahla za minulý rok zisk 3,9 mil. eur

Medziročne sa tak zisk správcu dôchodkových úspor zvýšil o 700 tisíc eur.
Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) VÚB Generali dosiahla v minulom roku čistý zisk 3,9 milióna eur.  Oproti roku 2015 sa tak čistý zisk spoločnosti zvýšil o 700 tisíc eur. Celkové výnosy spoločnosti tvorili 7,7 milióna eur a celkové náklady 2,7 milióna eur. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila spoločnosť.

Výnosy z poplatkov od klientov vykázala spoločnosť za minulý rok vo výške takmer 7,4 milióna eur. Finančné výnosy sa na celkových výnosoch podieľali sumou 225 tisíc eur. Náklady firmy na odplaty a provízie za vlaňajšok predstavovali vyše 1,1 milióna eur a personálne náklady 931 tisíc eur. Ostatné náklady vykázala spoločnosť ku koncu decembra minulého roka na úrovni 527 tisíc eur.

Aktíva DSS v celkovej výške takmer 18,2 milióna eur pozostávali ku koncu decembra minulého roka najmä z obežného majetku v hodnote 17,9 mil. eur, zvyšná suma tvorila dlhodobý majetok firmy. Základné imanie spoločnosti bolo na úrovni 10,09 mil. eur a zákonný rezervný fond tvoril 2 mil. eur. Záväzky spoločnosti ku koncu minulého roka dosahovali 682 tisíc eur.

Akcionármi DSS VÚB Generali, a. s. sú s rovnakým podielom Všeobecná úverová banka, a. s. a Generali Slovensko poisťovňa, a. s. V súčasnosti dôchodková spoločnosť spravuje penzijné úspory svojich klientov v celkovej sume takmer 1,2 mld. eur.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk